Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O masina de transpost marfa sub 2T
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
ncristi
O masina de transpost marfa sub 2T -- ce ati alege:
- mercedes sprinter
- renault master
- citroen
- peugeot
- W
- iveco
- fiat
- ford tranzit

Exemplificati si multam de ajutor!
ivghenie74744
blush.gif renault master .consum 8 %,se conduce excelent,am schimbat discurile de frana la 240000 km.te arde cu revizia care e cam scumpa ,in rest masina e super.
ncristi
La partea de suspensie cum sta?
Vlad72257
de ce ai trecut cu vederea cea mai vanduta masina de transport din lume, Ford Transit? Nu stiu daca are garantia ca si la autoturisme.
ncristi
Am uitat :angel: ..o sa modific
Geroge73919
Am mers cu Sprinter care avea 350.000 Km si mergeam cu ea pe autostrazi(in afara biggrin.gif ) cu 150 km/h pe ceas dar se comporta bine , am mai auzit de la altii care pe Citroen Jumper se inmoaie motorul repede ...
guerilla
QUOTE(Vlad72257)
de ce ai trecut cu vederea cea mai vanduta masina de transport din lume, Ford Transit? Nu stiu daca are garantia ca si la autoturisme.


2 ani fara limita de kilometri. revizie la 25.000 km.
voi nu ascultati radio in masina? m-au innebunit cu reclama lor cu inmatricularea laugh.gif
florin55503
unii ar recomanda iveco dar din ce stiu eu desi e un constructor reconoscut o cunostinta a tatalui meu se plangea de suspensii

recomandabil ar fi sprinter.

dar am mers si cu reno si opel. interiorul e identic foarte practic si consum destul de mic. cel care are le are nu s-a plans de vreo problema desi au cateva zeci de mii de km si sunt alergat atat in buc cat si pe soselepatriei desoferi. si astora nu prea le pasa de masini
ivghenie74744
masterul la suspensie e bun nu excelent dar bun .tranzitul :colaborez cu o firma de curierat si 90%din dube sunt tranzit in primii 100-150 merg si dupa aceea...pica tot ! are consum 9.5-10 . mai au LT-uri dar consuma si mai mult si au avut de noi probleme cu transmisia . de iveco am auzit si eu ca au suspensiile slabe .
bogdan41974
CAUTA O TOYOTA DYNA SAU HINO DACA GASESTI ASA CEVA PE EUROPA O SA FII MULTUMIT CU SIGURANTA.MOMENTAN CONDUC LA MUNCA UN HINO DE 4 TONE CARE ARE 140000 KM SI NU ARE PROBLEME CU MOTORUL.ARE 17 ANI SI E INCARCATA IN FIECARE ZI CU 9 SAU 10 TONE
SE CONDUCE USOR,IAR HINO SI DYNA AU AUTOUTILITARE DE LA 1 TONA LA 20TONE arigato.gif
Armadyllo
Salutare! La firma avem 2 Sprintere,unul e trecut de mult de 250 K...si se mai cara,celalalt are vreo 120 K...si mere bine de tot.Consum 10-11 la motor de 2,2 daca nu ma insel.A stat si noptile incarcata,si nu are probleme cu arcuri,suspensie.In final,zic ca isi face f bine treaba,si ca are viata in ea.


Ca fapt divers,ceea ce am remarcat aici,spre deosebire de ROM...se folosesc foarte mult Nissan,furgonete,camioane mici si mari. blink.gif
La fosta firma aveau un camion Nissan,de vreo 2,5 tone,si zic ca a rezistat mult masina aia,au schimbat ambreiajul,aha....si soferii de vreo 5 ori,multi din ei tineau din ambreiaj masina incarcata in panta biggrin.gif
bogdan41974
Fa un drive test si co toyota hiace cred ca merita luata in consideratie beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.