Help - Search - Members - Calendar
Full Version: victorie:noul pasat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
VALI69784
Salut.DUPA O DACIE DIN 78,UNA DIN 91,ALTA DIN 97,O ASTRA DIN 2002 SI O VECTRA C DIN 2003[toate second] am ajuns la o masina noua.In 3 saptamani primesc de la cardinal m. un 4 motion negru hiline,calculator mare ,interior in 2 culori cu piele bej si negru,2.0,140 cai ,6 trepte etc.etc.totul este minunat,Sper sa fie ceva diferenta in bine fata de ce am avut.Cemai,sunt in al 9-lea cer.P>S> cinci ani o sa cotizez la leasing,dupa ce am dat 10.00 avans cate 422 euro pe luna :evil: Sper sa nu regret alegerea.
Horia49540
sa o stapanesti sanatos, sa ai grija de ea si sa te duca in cele mai frumoase locuri biggrin.gif :wave:
DORU
Haldex rulz ! :angel:
G e o r g e
tu ai mai mare rata la masina decat o am eu ?!!?!?!?!? geeeeeeeeezzzz

pe cati ani ?
gabi4
QUOTE(VALI69784)
cinci ani o sa cotizez la leasing,dupa ce am dat 10.00 avans cate 422 euro pe luna :evil: Sper sa nu regret alegerea.

cred ca pretul masinii se apropie de 30 mii E:D
VALI69784
rata pe 5 ani .pret cu toate taxele aproape 31.000. Valoare contract total cu toate pacalelile incluse putin peste 40.000 :evil:
G e o r g e
sincer ... nu merita .
Laurentiu_007
Nu zic ca e o masina proasta, dat 40000 de euro pentru un passat... sincer nu as fi dat atatia bani.
gabriel cretu
Cred ca te apropii foarte mult de Phaeton.........sau Tuareg.....nu????
Oricum sunt lucruri care conteaza mai putin acum daca deja ai luat-o.......important e sa mearga bine,sa n-ai probleme cu ea,sa fii TU multumit si sa-ti faca placere.........restul...apa de ploaie.........s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai mult timp :wave:
DORU
Mergi cu ea 1-2 ani, apoi vinde-o. Astfel nu vei suporta intregul pret final. Si poti achizitiona alt model cu banii ramasi sau castigati.
G e o r g e
si cine este fraie... pardon fericitul , care o sa cumpere o masina mearsa 2 ani si la care trebuie sa mai achite 20 000 E ? ? ? + ce bani vrea si domnu' nostru pe ea inapoi .
DORU
In 2 ani scade valoarea masinii aproape la jumatate, deci al 2-lea proprietar va da maxim 25.000 euro pe ea. La pretul asta se gaseste sigur cumparator!
gabriel cretu
Probabil scaderea valorii la jumatate in 2 ani e valabila doar pentru masinile scumpe,ca daca ar fi asa sa iei cu 6-7 000 o masina de 2 ani pe care s-a platit 12 13 000 ...........eheeee ar fi chiar afacere.......... biggrin.gif
G e o r g e
hai sa vedem cat costa un passat de 2 ani echipat asemanator ... vrei ?

nici un om normal la dibla nu da atatia bani pe un passat


recomand www.midocar.ro / user cars
VALI69784
Baieti linistitiva.Hai sa facem o socoteala.Eu am o afacere in care fac un rulaj mediu de 20.000 euro pe luna cu un profit de 20%Adica 4000 pe luna.Minus cheltuielile aferente raman cu 2000 curati.Bun .Dau 10.000 avans la masina care daca o luam cu banii jos facea 30.000.Reiese o diferenta de 20.000 pe care o dau in rate.Cam asta este rulajul meu.Reiese ca din cei 20.000 eu scot lunar profitul de mai sus din care scad rata de 422 euro.Si nu cred ca un passat nou daca ai si grija de el nu merita sa ti de el macar 5 ani.
DORU
QUOTE(gabriel cretu)
Probabil scaderea valorii la jumatate in 2 ani e valabila doar pentru masinile scumpe,ca daca ar fi asa sa iei cu 6-7 000 o masina de 2 ani pe care s-a platit 12 13 000 ...........eheeee ar fi chiar afacere.......... biggrin.gif


Masina mea noua a costat aproape 24.000 eur. Este din 2002, cod VIN 2003. Eu am dat pe ea anul trecut in septembrie 11.800 eur !!! Asta in conditiile in care fostul proprietar cerea 13.200 eur neg. si in Autoschwacke este evaluata la aproape 14.000 eur... si nu cred ca diferentele intre masina mea si Passatul B6 sunt atat de mari incat sa-mi infirme afirmatia cu pretul de vanzare ce scade cu aproape jumatate dupa 2 ani. arigato.gif
G e o r g e
eu altceva ziceam aici . cine e netotul care sa vrea sa dea pe un passat SH 25000 E ? blink.gif

bani jos , deodata ... atata tot .
DORU
Intr-adevar, sunt multi bani...problema actualului proprietar este insa alta: valoarea masinii este ENORM de mare intrucat are leasing...si apoi, daca tot ajunge la pretul unui SUV (41.000 eur), mai degraba o tine 7-8 ani, sa-si scoata parleala...sau gaseste un impatimit (sa nu-i zic fraier) care sa plateasca ~25.000 eur pt ea...
VALI69784
Garantat o tin cel putin 6-7 ani sa scot parleala.Si trebuie sa fi tembel sa dai 30.000 bani jos.apoi, din cat de bune sunt passaturile 98-99 care deja au 6-7 ani,nu vad ca un passat nou sa nu tina macar tot atat cat un nou passat.
DORU
Vali, gandesti pozitiv. Si iti doresc sa te bucuri de ea!
gabi67272
Se gasesc passaturi de cateva luni la 19000e.Un neamt spunea ca o masina isi pierde 10% din valoare la iesirea pe poarta de la dealer.Intr-adevar dupa 2 ani valoarea este de cca 60% din valoarea initiala,asa ca atunci e bine s-o cumperi!
VALI69784
Daca ai fi un tip meticulos,care si la dacie punea dura lube,si care nu are in sange demaraje in tromba,si nu tureaza un diesel peste 2200,decat in cazuri extrem de rare ai vrea sa iei o masina super fugarita?In orice caz,ce neamt cu capul pe umeri vinde dupa 2 ani o masina care inca are sub 100.000? nici unul!!!! O sa aiba cel putin 200.000 ,o sa fie pe firma alergata de un sofer 18-22 ani, care nu la durut burta.Cand vede neamtu ca iese din garantie si trebe sa puna pe ea o da la un roman care crede ca face o mare afacere.RESTUL SUNT POVESTI DE SAMSARI DE MASINI.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.