Help - Search - Members - Calendar
Full Version: renault laguna 2-probleme la suspensia fata
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
radu73699
am o laguna 2 ,2.2dci grand tour adica "combi " adusa din Germania la 124000kmin perfecta stare de functionare si am auzit ca pe dumurile de la noi "directia" nu tine mai mult de 20000km? voi ce stiti?
Alex-F1
Adica, mai exact, ce crezi ca s-ar putea intampla cu directia dupa 20.000 de km??? blink.gif Se rupe? Totusi e o masina destul de serioasa, deci io cred ca daca ai grija de ea si nu mergi ca nebunu prin toate gropile, ar trebui sa tina mai mult de 20.000 de km....totul e sa reduci viteza proportional cu dimensiunile denivelarilor, adica la gropi mai serioase/linii de tramvai etc sa reduci viteza pana aproape de 0 si sa treci frumos cu a-ntaia! :angel: Acuma e adevarat si faptul ca mai nou masinile nu mai sunt facute ca sa tina prea mult, dar totusi.... blush.gif Dar de ce ai ales chiar Renault? O sa cazi in fund cand o sa vezi ce preturi au la noi piesele pt. Laguna 2.... blink.gif O masina germana inca e cea mai buna alegere...din aproape toate punctele de vedere... Bafta cu ea oricum! :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.