Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi 80
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Catalin18
Salut!
Bani de masina noua nu am... parca nici Dacie nu as vrea.. ce ziceti de un Audi 80?
am vazut anunturi cu 1500 de eur de prin '83
credeti ca merita?
madalina
gandeste-te ca totusi masina are 21 de ani...oricat de ingrijita ar fi fost masina, timpul si-a spus cuvantul! casa nu mai vorbim de grutatea cu care gasesti piesele si cat de scumpe sunt...citeste si topicul cu dacia break
Da, si eu m-am gandit la varianta asta. Vroiam sa imi vand dacia break si sa-mi iau un ford sierra. Are o ruda de-a mea si e f multumit de ea. Costa cam vreo 2500$. Dar mai bine mai strang bani si imi iau o masina mai noua ca dacia. Daca vrei o dacie, am eu de vanzare, cu 1500$. pa
Rai
O masina la 21 ani nu e prea mult ar fii ca un om la 150 ani sau mai mult unde mai e siguranta? Mai bine o dacie mai noua.Dar o masina buna costa cate ceva si fiecare isi cumpara ce poate.
Anubis
Nu te-as sfatui sa iti cumperi Sec-Hand mai vechi de 5-6 ani.

Mai bine o Solenza noua in rate sau o Dacie Second-hand mult mai noua decat Audi-ul mentionat.

Numai bine
Radu_
doamne, cand aud pe unii ca recomanda dacie noua.... daca tot faci, sa-i zicem greseala sa-ti iei dacie, nu-ti lua noua, ca tot cheltuiesti cu ea, cauta una de prin '90, cu tabla cat de cat buna, pentru ca problemele pe care le ai cu ea, o sa le aiba si una noua peste un an de folosintza....
de ce nu mai astepti, strange bani si ia-ti macar un golf II, sau un opel kadett, si sa fie dupa '86,
mircea25139
salut!!
eu am avut audi 80 si mia mers bine lam tzinut 3 ani si la piese se cam gaseau in dezmenbrari la preturi mici eu nu as fii dat-o pe o dacie noua:)
eee ..o fii ea veche da te duce...in fine.. mie mia placut:))vezi tu!!
Laurentiu_007
potoliti-va cu dacia ca e o f. mare teapa.am pe mana un Opel Ascona vechi de aproape 20 de ani si merge bine(dar e si bine intretinut).daca chiar vrei audi-ul 80 de care spui trebuie sa fii f. atent.Totusi, e o masina veche. :joker:
adrian27132
frate , eu am un audi 80 (B3) din 1991 de 1600cmc da nu as da-o pe o solenza sau logan .... dacia ii dacie
mai bine un audi da nici kiar unul din 80....
Bogdan48901
Uite si eu, de ex., mi-am luat un Audi 80 "gogosar" din 1989 cu 3500 EU si sunt foarte incantat de ea, cu toate ca am renuntzat la Dacia Break din 2000, tot pe injectie. Ce mai, frate, nici nu se compara. Cu toate ca are motor pe benzina de 1,8 consumul este chiar mai mic decat al unei Dacii de numai 1,4; ca sa nu mai zic de ce POATE Audi ... cu piesele, sa fim seriosi, ca nci la Dacie nu mai sunt asa ieftine, mai ales daca e vorba de S.Nova sau Solenza. Ori la o masina nemteasca daca-i schimbi o piesa cu una noua si originala, nu prea mai umbli acolo curand ...
Multa bafta! :wave: [/img]
deea62829
Hm! am avut o dacie din `89 ce sa spun,e masina...dar stiti cu totii ce ofera o masina romaneasca de 15 ani....cu chiu cu vai am reusit sa o vand,am cumparat un "butoias" sau "gogosar"cum ii mai spun unii,egala in varsta cu dacia.... ce mai tura-vura,nu se poate compara!
biggrin.gif
deea62829
[/i] rectific,din "90 )))
Paul62970
QUOTE
Salut!
Bani de masina noua nu am... parca nici Dacie nu as vrea.. ce ziceti de un Audi 80?
am vazut anunturi cu 1500 de eur de prin '83
credeti ca merita?


intr-adevar este cam veche... dar audi 80 este o alegere buna... acum depinde normal de starea masinii... dar eu sincer ii sfatuiesc pe cei care ma intreaba spre modelul asta... este reusit. al meu este din 90 dar e o masina super! Eu am avut inainte dacie, iar intre astea doua nici nu e loc de comparatie!
andy69198
daca e bine intretinut eu zic sa il iei eu am avut oltcit din 83 si am mers cu el si audi cu oltcit nu se compara dar uita-te si la pret
nae104029
audi 80 butoias e reusita masina la anii ei. am de 3 sapt si nu mas da jos din ea
mircea114159
QUOTE(nae104029)
audi 80 butoias e reusita masina la anii ei. am de 3 sapt si nu mas da jos din ea



mircea sal ai perfecta dreptate
mircea114159
QUOTE(Bogdan48901)
Uite si eu, de ex., mi-am luat un Audi 80 "gogosar" din 1989 cu 3500 EU si sunt foarte incantat de ea, cu toate ca am renuntzat la Dacia Break din 2000, tot pe injectie. Ce mai, frate, nici nu se compara. Cu toate ca are motor pe benzina de 1,8 consumul este chiar mai mic decat al unei Dacii de numai 1,4; ca sa nu mai zic de ce POATE Audi ... cu piesele, sa fim seriosi, ca nci la Dacie nu mai sunt asa ieftine, mai ales daca e vorba de S.Nova sau Solenza. Ori la o masina nemteasca daca-i schimbi o piesa cu una noua si originala, nu prea mai umbli acolo curand ...
Multa bafta! :wave: [/img]


Salut Bogdan am si eu una ca si a ta si as dori daca vrei sa vorbim mai multe despre masina . :wave:
cipiysarbu
al am si eu un audi 80 din 89 1.6 TDI si am o problema as vrea sa ma ajutati daca se poate:
Cand accelerez nu se accelereaza ca si cand nu as mai avea motorina lucru asta se intampla cand ii mai rece afara dimineata si seara si tot timpul la viteza mare pe 100Km/h am schimbat filtru de motorina dar de geaba cineva mi-ai azi ca mai are un filtru sub masina m-am uitat dar nu amvazut nimic daca stie cineva ce ar putea v-as ruga sa-mi ziceti ca nu stiu ce sa mai fac.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.