Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cass Logan
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
petre 1
Salut ,mi-am cumparat un cd-player pentru masina dar vreau sa va intreb daca stiti cum se scoate cass-ul de fabrica cu ,care este echipat Loganul.In mod normal sunt 2 table care se imping pe langa cass (st-dr) si il elibereaza din carcasa care il tine fix pe masina,ei bine la Logan nu este asa,stie cineva cum ??
Alex-F1
Ai cass pe Logan??? blink.gif Io stiam ca toate au cd-player!!! Ma rog...dar ai intrebat la dealer daca ai voie sa faci manevre de astea pe perioada garantiei (banuiesc ca ai garantie la ea)? Oricum, poate ar fi trebuit sa te uiti mai intai daca poti sa scoti "cass-ul" original fara probleme si apoi sa-ti fi cumparat cd player-ul (banuiesc ca e mp3, nu?)! Io nu m-am uitat prea atent cum sta treaba pe-acolo, dar o sa ma uit la unul din prietenii mei care are Logan sa vad daca ma prind de schema....
Damian53219
in orice caz, modeul acela de casetofon se scoate la fel ca si cel cu cd.
daca ti-e frica sa incerci, lasa masina deschuiata si cu geamurile jos, si se va milostivi un cetatean de casetofonul tau
biggrin.gif
petre 1
Mare paguba nu ar fi ca oricum e un jaf blush.gif ,doar modelul Ambition are cd-player care cred ca e la fel de bun ca si casetofonul.
Alex-F1
Gata, m-am uitat!!!! E simplu: vezi ca pe fiecare margine (pe lateral, pe panoul frontal) sunt cate 2 gauri, deci 4 in total. Bagi ceva rigid (io am facut cu niste ace de alea lungi de crosetat) in fiecare gaura, cam 10-15 cm...o sa simti tu...acestea deblocheaza urechile care tin cassul in locasul lui, iar apoi prinzi de locul pe unde bagi caseta si tragi....dar ai grija ca toate cele 4 urechi sa se deblocheze, caci daca ramane una blocata, nu vei putea sa-l scoti! Pe toata durata operatiunii, acele alea sa nu le scoti din gauri....le scoti doar dupa ce ai extras cassul cu totul!!!! Bafta! :wave:
petre 1
Multumesc mult Alex ,am sa incerc sa vedem ce iese(poate cassul) biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.