Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Octavia Tour 1,9TDI la 13.500 Euro + TVA. E bine?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Adi50062
Salutari.
M-am decis in sfarsit la o Skoda Octavia Tour 1,9 TDI, la 101 CP.
Are Climatronic, alarma, geamuri electrice fata si oglinzi incalzite, vopsea metalizata si inchidere centralizata.
Masina costa 13.500 Euro + TVA. Este noua, fabricata in 2006.
Ce ziceti, e un pret bun? Gasesc si mai ieftin?
Merci
Mircea4
Te sfatuiesc, asa cum as face eu dar nu am facut, ca inainte sa cumperi o masina noua sa mergi in spate la
serviceul acestei firm si sa vezi care e treaba cu respectiva marca
sau masina.
Cati au probleme?
Ce fel de probleme?
Cati injura si cati sunt multumiti...
Dar mai ales cat costa SERVICE-ul....
Si afla asta de la soferii clienti si nu de la SALESMAN care vinde numai de bine.

Dupa ce dai o tura hai si spune-ne ce ai gasi pe acolo...[size=18][/size]
Lucian72846
Adi , motorul pe care l-ai ales 1.9 tdi / 101 CP ( ATD ) este unul dintre cele mai fiabile din grupul VAG , montat si pe Sk Superb , VW Passat , Golf , Audi A4 , etc . Mergi in continuare pe aceasta oferta !

BAFTA !
Adi50062
Sunt din nou in dilema. Am fost, intamplator, pe la un dealer Peugeot. Si surpriza ...

PS. Am uitat sa va spun ca nu sunt in Romania. Continui ...

... imi face o reducere de 6.000 (sase mii) Euro daca cumpar o masina noua de la ei, dar care a fost facuta anul trecut.

Acum sunt din nou in dilema. Practic obtin la acelasi pret un Peugeot 307 combi, modelul nou, 1,6 HDTI la 90 CP, cu tot ce trebuie pe el (6 air-bags, CD, clima, 4 geamuri electrice, faruri xenon, alarma, inchidere centralizata, vopsea metalica etc. etc.)

Trebuie sa ma decid ce fac, adica daca merg pe Peugeot, intr-o saptamana.

Sa auzim numai de bine si merci din nou ptr tot.
DORU
Un drive-test cu ambele modele ti-ar mai lamuri din dileme...
Lucian72846
Va trebui sa alegi intre fiabilitate si dotari . De ce ai tu mai mult nevoie ?
Adi50062
Gata fratilor. Merci mult ptr sfaturi. M-am decis la Octavia Tour. O sa o primesc luna viitoare. Abia astept. Toate bune
DORU
Las deschis acest topic pt ca te asteptam cu impresii despre masina...ce diferente sunt intre asteptari si realitatea concreta. Sa fie intr-un ceas bun!
Lucian72846
Decizie mai mult decat ok ! Ai sa te convingi de masina si asteptam parerile tale .
Drum bun !
silviu40187
Multi km fara probleme. Si eu am asteptat masina o luna si va fi o luna in care vei numara fiecare zi. Sa te bucuri de ea!! Si te asteptam cu impresii. :wave:
Adi50062
Am luat masina de aproximativ doua saptamani si sunt foarte incantat de ea. Este asa cum ma asteptam, poate putin peste. Singurul regret este ca nu mi-am pus ESP si inca doua air-bag-uri, dar asta e. Banii au avut si ei un cuvant de spus.
Din pacate, dealerul de la care am luat-o nu mi-a spus ca in pretul initial nu intra covorasele si alte chestii marunte (ex. aparatori de noroi la roti), asa ca le-am luat separat.
Dar mai am o intrebare. In cartea masinii nu este inscrisa seria motorului (este scrisa doar pe factura de cumparare a masinii). Am observat ca nimeni nu si-a pus problema cand am fost sa o inmatriculez. Este normal?

Merci mult pentru sfaturile primite si gandurile bune.
La multi km fara probleme tuturor.
Lucian72846
Mai verifica o data CIV autovehicul , ai cod motor si serie motor ! Seria motor de pe factura este copiata de pe CIV si confruntata cu DVI !
Adi50062
Nu prea sunt in tema cu toate prescurtarile astea (CIV, DVI). Banuiesc ca CIV inseamna Cartea de Identitate a Vehiculului (sau poate Certificatul de Inmatriculare al Vehiculului ??). Pe cartea de identitate nu scrie decat seria sasiu iar in dreptul seriei motor este o liniuta. De asemenea, nici pe certificatul de inmatriculare nu e trecuta seria motor, dar este unul temporar. O sa vad pe cel final daca o sa fie trecuta seria motorului, desi nu cred.
Dealerul ar trebui sa aiba raspunsurile la toate aceste intrebari. O sa vorbesc cu el.
Merci ptr tot
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.