Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua Almera
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Xalanx
Mi-am facut un pic de timp pentru stirea asta. Postul cu noua Primera nu e chiar la obiect, de fapt este vorba de noua Almera.

http://uk.cars.yahoo.com/060116/36/1z7v3.html

Acum, nu stiu ce credeti voi... dar este un fel de mpv cu moaca de megane si spate de peugeot 307. Sunt extrem de dezamagit. Adica Nissan aici nu prea mi se pare ca are nici un fel de identitate. Iar urmatoarea mea masina cred ca va fi o japoneza nu un Nissan, astia sunt deja frantuji.

Gurile rele mai zic ca ar fi construita pe platforma de... Clio.

Cam asta ar fi. Intr-un cuvant - :minigun: :x :puke:
Arheopterix
Seamana cu Clio nou...
marius74116
parca ar fi o ametecatura de renault ,peugeot si astra asta noua! in viziunea mea are ceva din astea 3 masini si nimic inedit
Mumu
Nu e asa urita dar daca nu ar avea sigla ai zice ca e frantuzeasca.Din cauza asta sunt revoltat!!!
marius74116
mare dreptate ai mumu
Xalanx
acuma la o analiza mai atenta - botul e ceva intre megane, murano, micra. Spatele e peugeot, clar. Inaltimea - mpv (touran, scenic, etc). Nu este un hatch, din punctul meu de vedere. Este urata, nu chiar cu spume, dar neplacuta. Si....... este frantuzeasca, s-o ia toti dracii!!!

Next stop for me is Honda / Toyota.
Suciu71258
dragii mei....va instiintez ca urmatoarea mea masina...nu va mai fii almera cu siguranta biggrin.gif biggrin.gif
Xalanx
Da bai domnilor, posesori de Almera. Noua chestie care o sa inlocuiasca masina asta care ne-a placut tuturor, e pe platforma comuna cu Clio, ceva mai lungita. Uite colea: http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_B_platform.

Platforma impartita frateste de Nissan si Renault.
Si gata cu stirea asta ca v-am scarbit destul.
Mumu
Topicul asta suna ca o rascoala a Almeristilor.Pe ei vitejii mei!!! :bandit:
Si eu care doream sa ramin fan Nissan...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.