Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Astra 1,4 an 1994 2500 euro. Sa-l iau??
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dorel69795
Am gasit un Opel Astra, 1,4, 1994, 2 usi pret 2500 euro.... Cunosc proprietarul, nu a fost lovita.
Parerea mea e ca ar fi o afacere ff buna.
Sa o iau????
DORU
Cati km are masina si unde a fost servisata? Cati proprietari a avut in RO?
Indiferent de masina, o regula buna ar fi o verificare pe rampa si o expertiza electronica (in cazul tau, cred ca ultima e putin probabila).
Dorel69795
ultimele detalii> masina e din 1992, aprox 180 K km la bord (reali), unic proprietar in Ro din 2001. parbriz un pic crapat dreapta jos (de 4 ani, fara sa creasca amplitudinea), servo, inch. central, alarma, 1,4i.
Totul la 2.500 euro fix. O vinde pt ca vrea un A4. (fara accidente in Ro)
Merita 2.500? Azi (vineri) ma intalnesc cu proprietarul.

PS> Doru, mersi pt raspunsul prompt.... astept pareri.
Mersi anticipat.
Seri
Da, merita. Pretul este foarte bun, masina la fel. Pe al meu nu l-as da cu mai putin de 3.500 E.
Dorel69795
Am facut si o tura cu ea. Merge impecabil si e foarte bine intretinuta. Plus ca imi lasa si un cass Kenwood, mp3, boxe. (Super oferta, sunt foarte incantat)

Mai am totusi o nelamurire>
Proprietarul a spus ca a segmentat motorul anul trecut. Masina merge bine, motorul toarce, nu se aud zgomote ciudate si are "talpa" adica fuge ca nebuna.
Acum, intrebarea mea este> ar trebui sa ma bucure faptul ca a fost segmentata anul trecut? Spunea ca a bagat atunci 20 mil. lei in ea.
Decat sa mai fi mers eu un an si sa trebuiasca sa-i fac eu segmentarea.
Concret, dupa segmentare, motorul a intinerit? Are mai multa viata motorul? o sa mai fac 100.000 - 200.000 km cu ea?
Scuze pentru intrebari daca vi se par tampitzele, dar sunt novice smile.gif
Geroge73919
NU stiu cum sa iti zic dar pretul e ridicol de mic avand in vedere ca e motorul facut , ai si cass cu mp3 + boxe fii foarte atent cu masina daca te hotarasti sa o iei ... mie mi se pare ca e cu 1000 de Eu in minus deci e ceva cu masina asta de o vinde cu atat

PS Vezi poate convingi si un mecanic sa se uite la ea
Alex-F1
Ohooo, inca un timisorean....salutare consatene!!! :wave: Da, si io as zice ca pretul e cam mic....nu stiu....suspect de mic.... :scratchchin: Ai fost cu ea la vreun mecanic sa o verifice cat de cat? Numarul de km....stai linistit, ca nu e real deloc....n-are cum sa fie!!! blush.gif Ai mers insotit macar de unul sau doi cunoscatori in domeniu cand ai vazut masina sau te-ai dus singur? Daca vrei, te duc io la un mecanic adevarat (tot Opel are si el)....sper sa aibe timp....da-mi un PM si mai vorbim....poate iti aduc inca unul sau 2 cunoscatori de Opel, inclusiv io biggrin.gif ....trebuie studiata treaba cu atentie marita, ca ceva nu-i in regula cu pretul asta asa de mic....poate vine si Cosmin (aka Skywalker), ca si el are Opel.....aloooo, Cosmineeee....where the hell are you??? ninja.gif Hai sa-l ajutam cumva pe omu' asta (daca vrea, bineinteles), sa nu ia vreo tzeapa... :cheers: Vorbeamos...

Hai pa
ALEX
Skywalker
Daca motorul a fosr segmentat este important si ce am mai schimbat pe la motor. Cu 20 mil se face o segmentare la Opel Astra & Vectra din anii 1990-1994, daca aceasta a fost bine facuta ar trebui sa faci cam 100.000 fara probleme mari la motor. ATENTIE la segmentare se schimba si cureaua de transmisie & pompa de apa & rola intinzatoare si pe linga astea mai tre schimbat si cureaua de la alternator & rola intinzatoare daca nu au fost facute trebuie sa le faci, la Autoglobus te vor costa amandoua cam 1.000 ron cu tot cu manopera si garantie.
Ti-am mai spus ce tre sa schimbi la masina - toate lichidele.
Masina are ABS?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.