Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masini din Olanda
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Ioana
gata ,se termina cu masinile, nu ati auzit ca se maresc din nou accizele?
Rai
Apropo, ce se temina?Ce sa cred ca nu mai se produc masini?Sau nu se mai pot introduce?
OMEGA
Pai e simplu
Accizele de la 6% au crescut la 12%
Iar de la 1 IAN 2005 se va introduce EURO4 pt masinile aduse in tara, adica importurile vor fi taite drastic
Rai
Multumesc Omega.Da toate vor fii mai scumpe si eu zic ca e bine.Un mare avantaj pentru masinile germane ele au deja euro 4 din 2001 la benzina la diesel cam din 2004.Dar cu intrarea Ro in UE totul se va schimba.
costelino
Gresit.Accizele au crescut cu 1,5% pana la18% depinde de cc iar referitor la euro 4 e greu sa dam o data la care ar intra in vigoare deoarece acum calcularea accizelor se face dupa criteriul noi sau rulate si nu se mai calculeaza dupa gradul de poluare
Ioana
eu m-am referit la ceea ce a fost dat la TV luni seara,cu toate ca nu am vazut.Ce-i care au vazut ,au spus ca au anuntat,ca se vor mari taxele sau accizele (nustiu exact ce ) cu 40% la masinile de mana a doua.Doar ca nu au spus de cand.Legea care s-a dat la 1 ianuarie o stiu toti cei care se ocupa de masini( inclusiv eu)
costelino
Era vorba in stirea respectiva despre preturile la SH ca vor creste nu despre accize un cod fiscal nu poate fi modificat la 2-3 luni oricum totul a plecat de la un articol din Evenimentul Zilei scris de o Doamna foarte priceputa care a luat ca exemplu valori maxime de calcul
Nikolas
Da sau terminat la uni cu masinile , bar mai sint si masini care se pot aduce ieftim din Germania. Daca va trebuie o sa va fac citeva ofert.
Nikolas
Mai sint si ferestre deschise pentru masini ieftine.
Nikolas
Mesajul a fost sters.
Asa cum am mai spus de multe ori pana acum, orice reclama postata in alte arii decat cele create in acest sens, vor fi sterse.
Moderatorii

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-02-26 13:11 ]
florin19
ma intereseaza foarte mult niste oferte din Germania pentru ca imi caut o masina.si la banii care-i am nu am incredere sa-mi i-au din tara pentru ca stiti cum sunt drumurile noastre.de unde pot gasi?
Rai
Vad ca unii fac reclama gratis.Oare asta e rostul unui forum?
Emanoel-Adrian
Sa dea D-zeu sa intram in UE in '07 si atunci cei care fac legile dupa placul si interesul lor vor fi obligati sa alinieze legislatia in totalitate la cea din UE (sau cel putin eu asa sper) ,
baremurile emisiilor de noxe ( Euro 1,3,5 etc.)sa fie legate de fabricatia de noi masini si nu cum gresit sa reglementat la noi de importul si inmatricularea masinilor S/H. Sa fie clar un Mercedes , BMW , VW (S/H) vor ingropa acum si in viitor, 10-20 de Dacii fie ele chiar X-90. Punct!!.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.