Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme calc de bord
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
stefan74063
Sal.
Am si eu un Golf 3 din 1997 de 1.9 si de doua luni in locul unde ar trebui sa scrie nr. de km. parcursi apre error cind introduc cheia in contact. Dupa ce opresc motorul apar iar nr. de km.
Am fost cu ea la service si au spus ca este din cauza ca am schimbar uleiul la un service neautorizat si nu au resetat calculatorul, dar pe de alta parte am vorbit cu fostul proprietar si el nu a schimbat niciodata uleiul la service si nu a patit aca ceva. Pe de alta parte nici cei de la service nu au stiut cum sa reseteze calculatorul.
Daca stie cineva care ar putea fi cauza astept si eu un raspuns.
P.S.
Daca stie cineva de unde pot sa iau si eu o carte de exploatare pt Golf 3 GTI 1.9.
DORU
Incearca aici (pret 150.000 lei):
http://www.okazii.ro/catalog/1295330/auto-...O-FORD-etc.html
Cristian63162
Incearca sa scoti borna de (+) de la bateriei . Daca este din resetarea calculatorului atunci memoria se sterge si nu mai este nici-o problema .
Parerea mea insa este ca pe undeva ai un vre-un fir care da la masa probabil la afisajul din bord .
In orice caz, problema nu are nici-o legatura cu schimbul de ulei si resetare calculator . Daca cumva ai in calculator inregistrarea schimb ulei si ai depasit intervalul, iti apare un afisaj de genul "service oil" .In nici un caz ce problema ai tu ...
stefan74063
am scos borna si tot nu dispare eroarea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.