Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mica problema...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
marius70652
Salut,
de 2 saptamani am achizitionat Chervolet Kalos (super masinuta, tinand cont la ce dotari are si la ce pret este) singurele mici defecte (asa zise defecte) ar fi scaunele care, dupa parerea mea, puteau sa fie ceva mai adanci (daca iei o curba cu 80-90km/h :angel: trebuie sa te tii bine sa nu "aluneci" din el; al-II-lea defect ar fi trecerea din viteza a doua in viteza a treia (facand comparatie cu matizul, la matiz trece mult mai usor)
...vai da ce am deviat de la ce vreau sa spun... band.gif

Singura mea problema, NU STIU CUM SA SCHIMB CD`ul :minigun: si nu dau de cei din IASI la nici un numar de telefon sa ma indrume :argue: ... daca a mai patit cineva asa ceva poate ma ajuta.

Multumesc !!! smile.gif
Rares33010
Salut!
Daca e vorba de schimbatul efectiv al CD-ului nu trebuie decat sa tii apasat pe butonelul din dreapta-sus mai mult de 2 secunde si cd-ul iese. Atentie! Daca vreme de cateva secunde (parca 15) nu il iei de acolo, atunci aparatul il trage la loc si iar trebuie sa apesi butonelu' cu pricina.
Pt chestia cu intratul in viteza dintr-a doua intr-a treia ar trebui sa mergi la service ca nu e in regula deloc. Eu am masinutza de un an si jumatate si in 24.000 de km n-am avut nici cea mai mica bataie de cap. Atata doar trebuie sa pui benzina buna si sa respecti regimul de turatie la schimbarea vitezelor. Nu te sfii sa-i dai "in goarna" chiar si pana la 4500rpm.
Sa o stapanesti sanatos, sa faci multi km fara incidente rutiere!
marius70652
multumesc
Am fost in service cu ea iar cei de acolo mi`au spus ca asa e normal. :puke:
Am gasit si explicatia...pana sa achizitionez Kalos conduceam masina firmei vw Caddy...la vw e mare diferenta arigato.gif
Toate bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.