Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alpine 9845 rr
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Damian53219
ce parere aveti despre Alpine 9845 rr ?
ma intereseaza daca-si merita banii.... adica.... aprox 680lei
Andrei Suzuki
L-ai ascultat? E Ok pt banii aia,dar incearca sa asculti ceva asemanator de la Clarion sau Pioneer.
Vezi ca e destul de scump la 680 lei.Unde l-ai gasit sau cine ti-l vinde?
Marius43590
eu am 9845 RR

Sunt foarte multumit de el. Pe masina am sistemul audio din fabrica (difuzoare + cablaj) + acest Radio/CD.

Nu a sarit niciodata CD-ul, dar ascult numai mp3 - deh, bufferul de mp3 e considerabil mai mare decat cel audio. Pe CD-audio nu prea l-am folosit.

Are feature-uri mai mult decat decente. Am ramas foarte impresionat cand muzica a fost intrerupta de Stiri - RFI "news" (intre noi fie vorba, acel feature e dezactivat acum pt ca nu ma descurc asa de bine in franceza).

referitor la bani eu am dat mai putin, cred ca il poti gasi mai ieftin. urmareste preturile din cora si carrefour. anul trecut a fost oferta la cora.

Totusi cateva observatii:
* ca featere-uri e asemanator cu 9843
* 9845 are volumul pe rotita, 9853 are vol pe butonase
* 9843 e portocaliu, 9845 e rosu, si mai e un model pe albastru parca
* 9843 e mai ieftin, dar nu e rosu
Damian53219
ahaaaaaaaaa
pretul ala era la altex.... intamplator am dat peste el, mi-a placut ce-i drept cum suna si cum se foloseste.
zici ca ar fi mai iefitn la cora sau carrefour ....
da la el....
ce boxe sa-mi pun (nu mai mult de 300lei ) pe spate , ca pe fata, boxele sunt integrate in bord, si sa le schimb este FFFFFFFFF complicat....
Vlad6
Pe la 200 si un pic de ron eu mi-am pus pe spate un set de boxe sistem dls si sunt f. multumit de ele. Problema la boxele sitem o sa fie pozitionarea tweeterelor
Marius43590
parerea mea e ca cel mai bine e sa auzi diverse pe masini, si pe urma aplici regula de 3 simpla si vezi ce iese.

radio/cd asta l-am luat dupa brand, si as merge tot pe el (modelul SPS-170A 6-1/2 in speta sa fie ceva 40-60 W dupa cum zic ei)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.