Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce se intampla daca.......?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Adrian73659
ce se intampla daca nu faci schimbul la ulei la timp?
cum se face uleiul?
si ce culoare?
G e o r g e
buna intrebare, cred ca e o manevra schimbul de ulei ca sa aibe companiile bani blink.gif


isi pierde proprietatile , ungerea nu se mai desfasoara asa cum a fost gandita ,uzura pieselor creste foarte mult ... mai vrei ?

culoarea ? la diesel sau benzina ? ca la diesel un ulei nou schimbat tot negru devine in cativa km .
Eduard RO
Stiu pe cineva care a mers cu niste fiaturi panda vreo 50.000 fara sa schimbe uleiu.Si-au facut cruce si aia de la service dar nu au patit nimic. biggrin.gif
Leone
QUOTE(Eduard RO)
Stiu pe cineva care a mers cu niste fiaturi panda vreo 50.000 fara sa schimbe uleiu.Si-au facut cruce si aia de la service dar nu au patit nimic. biggrin.gif


da, dar foarte probabil ca motoarele respectivelor masini nu vor ajunge sa faca 150k km fara sa aiba cel putin o "segmentare"
James Kilowatt
S-ar putea sa nu fie prea tragic, la 1.3 multijet trebuia schimbat la 30.000. Insa oricum bine n-are cum sa le faca.
Adrian73659
si daca uleiul are culoarea cafeniu? de la ce vine asta?
Alex-F1
De la CAFEA!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif Pai daca motorul ala n-a apucat si el saracu sa mai doarma, a dat-o pe cafea....si, la fel cum e alcool in sange, el are cafea in ulei.... biggrin.gif Simple like that! arigato.gif Acuma pe bune....de ce intrebi chestiile astea? Ai de gand sa faci vreun experiment, ceva??? blink.gif George ti-a raspuns suficient de explicit.... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.