Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reclame "copiate" (Porsche Romania e cel mai 'tare
Masini.ro Forum > Discutii generale > Mass Media
Gica63019
Salut,

Se stie ca ideile creative bune din publicitate sunt reluate, preluate intre diversii constructri auto. De regula acest lucru se face la intervale de timp diferite sau pentru modele diferite, tocmai pentru a atenua imaginea de deja-vu.

Sunt din pacate unii importatori de pe la noi care nu se jeneaza sa copieze fara nici o rusine creatii ale altora, ba mai mult, sa le ruleze in acelasi timp si chiar pentru modele echivalente.

Campionul este Porsche Romania, care copiaza fara rusine un bodytext de la Nissan Primera in campania lor actuala de Passat :"singura limuzina...", si o reclama de la Peugeot 307, cea cu multimea care cere sa se dea cata o masina sa ajunga la toata lumea.

Le-am remarcat si dimineata la radio, cand se intampla chiar sa vina una dupa alta, copia dupa original.

Poate intra cineva de la Porsche pe acest site si isi dau seama ce penibili pot sa fie. Ar trebui sa-si concedieze agentia de publicitate sau marketing managerul, ca tot nu au nevoie de ei.

Voi ce parere aveti ?
vlad73623
Eu cred ca din toate firmele din Romania care au cea mai mica legatura cu masinile, aceasta e pe departe cea mai idioata.
Nu ma intelegeti gresit, am doua masini luate prin ei, asa ca nu AICI a fost problema. Dar, loveste-te de o problema dupa aceea si astepti de mori pana un raspuns, daramite dupa rezolvarea unei probleme. Asta e, au prins pestele cel mare, isi fac targetul, asa ca, din punctul de vedere al concesionarilor, totul e ok.
Daca puteti, va sfatuiesc sincer sa evitati aceasta firma. Mai mult, evitati orice service care e in legatura cu ei. Cand o sa va loviti de ceva rau, sa va aduceti aminte de mine :minigun:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.