Help - Search - Members - Calendar
Full Version: camioane, dube si microbuze?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
RUE
salut,
am colindat pe multe forumuri romanesti sa gasesc o discutie despre acest gen de masini. stiu ca nu sunt comune la tot omul dar cred ca trebuie sa le luam in serios si sa scriem si despre ele.
daca nu se organizeaza o sectiune speciala eu propun si aici.
sa nu-mi spuneti ca ce care au masini cu care se munceste nu au timp sa scrie e forum, dar mai sunt si care se gandesc sa si ia asa ceva.

aseara de ex am cautat un camion (mai mic) care sa poate transporta 2 turisme. stie cineva denumirea unor astfel de camioane sau metode pt a fi identificate pe site urile de vanzari?

putem vorbi de un clasament de fiabilitate a masinilor de transport de dimensiune mica/medie?
David73644
Dupa cate stiu eu se numesc platforme transport auto
Eduard RO
Si din cate stiu eu biggrin.gif nu poate transporta 2 masini.Poate una in spate si alta in remorca.Daca vrei mai mult de 2 e altceva.... biggrin.gif
RUE
ok oameni buni, platforme, ma gandeam si in germana cum suna arigato.gif
am vazut cu ochisorii mei la RAR TM la poarta (aveam cam 80 la ora si nu am prins detaliile) una masina de care zic eu cu 2 turisme cocotate frumos, nu erau 2 masini de 2 tone fiecare dar erau. nu TIR de acela de care loganele.
am auzit ca iveco are ceva in genul asta dar nu o gasesc pe net.

am mai cauta un dealer de dubite VW noi si nu am gasit.
www.vw.ro are numai turisme.
mike.omega
Vezi ca are si sectiune cu transport marfa pe site la vw biggrin.gif

Vezi aici ca sa-ti faci o idee beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.