Help - Search - Members - Calendar
Full Version: astra 1,6 16v 75 cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
petre41339
Salutare la toata lumea.Recent mi-am luat de la un prieten un opel astra
1.6 i,16 v de 75 cp din anul 2001.Pana acum nu am avut nici un opel
si din cauza aceasta nu prea stiu la ce sa ma astept de la ea.Masina e in stare excelenta,are totul original pe ea dar niciodata nu stii ce o sa se intample mai tarziu.Ce vreau sa intreb este:
1.stie cineva de unde sa cumpar o bucsa de bara stabilizatoare si cati bani este?(in bucuresti?)
2.distributia la motorul acesta cam cati bani ma costa si la cati km e ideal sa o schimb?(acum are 80 de mii)
Masina este sport in 2 usi,cu suspensii sport si frana pe disc si pe spate.
Daca se poate sa stie cineva astept raspuns si va multumesc frumos.
beiu56941
Salutare.Motorul de care ai zis este de 100cp . asa cred eu ca modelele noi asa sunt.
petre41339
Salut.Da intr-adevar mi-a mai spus cineva asta dar e ciudat ca in carte si talon scrie de 55 kw=75 cp.Nu stiu ce sa mai cred.
Mersi oricum.
florin55503
cred ca e o greseala in talon in sensul ca probabil sa-u obisnuit sa tot scrie 1.7 55 kw 75 de cai. bucsa e cateva sute de mii(parca 500). distributia ar cam trebui sa o schimbi desi uni spun ca merge si pana la 120.000. deci mai poti astepta
petre41339
Mersi ptr. raspuns florin.M-am mai linistit dar totusi as mai avea ceva de intrebat :stii pe unde as gasi piese ok?
Mie mi-a spus cineva ca din cauza la bucsa asta imi trage dreapta,oare asta sa fie cauza?Mersi inca o data
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.