Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am NEVOIE de un pic de ajutor.... :)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Preda73249
Sunt detinatorul unui Astra Caravan din `94 si sunt f multumit de el.Vreau sa imi schimb masina (ceva mai nou 2001-2004) CE-MI RECOMANDATI intre Astra si Vectra? Care au probleme mai mari la motor? (Sa fie diesel sau benzina?) Multumesc.
claudiu50277
motorizarile sunt aceleashi la mot de 2.0 dti shi 1.6 16v benzin cele de 100cp
astra este mai mica , mai rigida, mai neantifonata, mai uratica, mai ieftin de intretinut, inca se fabrica pana in 2008

recomand vectra 2.0 dti blush.gif

btw: ce suma vrei a investii poate merge kiar vectra c:)
Alex-F1
@claudiu50277: de ce mi-ai furat semnatura??? :evil: :boxing: Alta n-ai gasit, numa' fix asta a mea??? :argue: Schimba-ti-o repede, pana nu zic de 2 ori!!!!! :bash: offtopic.gif

...si acum revenind la topic....si io as zice Vectra B sau chiar C daca ai destul cascaval arigato.gif ....vei simti o mare schimbare in bine.... beer.gif Baftoi!!!!!
Sisi73634
Eu m-as gandi de 2 ori,daca ar fi sa-mi aleg un Opel. Astra pica din start,iar Vectra B este model vechi(din 1996 se fabrica),Vectra C merge -dar cu banii de pe Vectra C iti iei un Passat din 2001,Atentie la km.Ia-ti cate-va masuri de siguranta cand cumperi o masina,exp. carte service,verificarea din Germania,contractul de cumparare emis de neamt,pe asta scrie cati km a avut masina la momentul vanzarii,daca nu scrie este teapa.
Eu m-as gandi la un Ford Focus.adus recent
Preda73249
Multumesc pentru raspunsuri!

Eu am de gand sa investesc 10000eur si principalul furnizor ar fii AAA Auto. Nush ce sa aleg de banii astia (poate un Vectra, poate un VW Bora, poate un Peugeot 406), berlina sa fie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.