Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ignoranta prezentatorilor de stiri
Masini.ro Forum > Discutii generale > Mass Media
guerilla
tocmai am vazut pe pros_tv o stire in care madama esca ne povestea cum "toyota lexus recheama la service x masini pentru probleme la centura de siguranta fata". trecand peste continutul mesajului ce nu-l iau in discutie aici (il putem dezbate in aria service) ma frapeaza ignoranta redactorului acelui material. BEEEY mai pune si tu mana pe o revista, pe o carte, pe o tastatura si foloseste internetul. Ce prostie e asta... constructorul Toyota Lexus ?!?!?!. Bine ca nu e constructorul VW Audi sau KLM Air France.
of... ai nostri ca brazii.

nu e vorba doar de postul din pache ci cred ca gasim astfel de culpe pe la toate emisiunile de stiri.
Cipicanu`
Am vazut si eu stirea...nu cred ca e Esca de vina...ci cel care a redactat stirea, nu s-a documentat bine.
guerilla
QUOTE(guerilla)
ma frapeaza ignoranta redactorului acelui material.


esca sau teleprompteru nu au nici o vina laugh.gif
mike.omega
Chestia cu culegerea informatiei din 3 surse pun pariu ca nu a facut-o tongue.gif
Ideea e ca jurnalistii romani(unii chiar din domeniul auto) s-au trezit peste noapte considerati experti si uite asa ajungem sa citim toate bazaconiile pe net sau prin reviste :bash:

In mod evident ca nu e vina Escai de perla scoasa insa imi e greu sa cred ca intr-o redactie de stiri nu e unu care sa stie ca Lexus o marca a grupului Toyota blush.gif

PS: S-or fi inspirat de pe Dacia Logan by Renault?! blink.gif
cristian47139
sper sa nu bat cimpii si in nici un caz nu iau apararea celor de la stiti (de care mi-e cam sila)
dar... nu e LEXUS divizia de lux a lu' TOYOTA?
am citi asta intr-o revista americana acum 3 ani..poate m-a inseala memoria..
e cava in genul DODGE si CHRYSLER...or something...
VECTOR
exact asa este. si tocmai de aia puteau sa spuna ca toyota recheama x masini din gama lexus in fabrica si nu toyota lexus recheama lexus.
mike.omega
Foarte corect!
Dar noi cumva spunem Renault Dacia???
Cand a fost rechemat Loganu pt cric si nu stiu ce fire, s-a spus ca Renault recheama sau Dacia??? Nu cred, a fost Dacia si atat!

La fel se aplica si pentru marcile grupului BMW, VW AG, PSA si cine o mai fi biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.