Help - Search - Members - Calendar
Full Version: magarie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin62565
am fost la opel radacini la service sa skimb o dioda si surprise!!! acum constat ca mi-au skimbat cureau de la alternator, desi nu mi-au zis, si eorium asta pare veche. stiu sigur ca mi-au skimbat-o ptr ca pe cea veche scria made in spain. Ce hotii! Pe linga faptul ca m-au jupuit de 7 milioane si ceva doar ptr o dioda. Mana de lucru era evaluata la suma de 2,5 milioane de lei. Initial mi-a zis seful de acolo ca nu ma va costa mai mult de 4-5 milioane! :evil: :minigun:
Ce parere aveti? Ma tem ca nu cumva sa-mi fi skimbat si altceva
sergiu1
QUOTE(florin62565)
am fost la opel radacini la service sa skimb o dioda si surprise!!! acum constat ca mi-au skimbat cureau de la alternator, desi nu mi-au zis, si eorium asta pare veche. stiu sigur ca mi-au skimbat-o ptr ca pe cea veche scria made in spain. Ce hotii! Pe linga faptul ca m-au jupuit de 7 milioane si ceva doar ptr o dioda. Mana de lucru era evaluata la suma de 2,5 milioane de lei. Initial mi-a zis seful de acolo ca nu ma va costa mai mult de 4-5 milioane! :evil: :minigun:
Ce parere aveti? Ma tem ca nu cumva sa-mi fi skimbat si altceva




ce dioda? de unde?5 milioane o dioda?????
Sebastian39516
Daca masina e in garantie nu prea ai ce face. O s-o mai patesti si altadata, asta in cazul in care nu vrei sa renunti la garantie! Daca te-ai dus doar pt ca ti-ai imaginat ca service-urile reprezentantelor sunt mai smechere, cred ca te-ai convins pe propria-ti piele ca intr-adevar sunt smechere. Mie mi se pare o prostie sa te duci la un service unde nu esti lasat sa vezi ce surubaresc aia pe la masina ta! Este o incontestabila sursa de hotie!! Asta-i, te-ai ars! Verifica sigiliile pe la motor ca poate ti-au mai luat si altceva. Nu m-as mira sa-ti fi inlocuit astia si bujiile...Si cred cu tarie ca ar trebui sa te duci cu OPC-ul peste ei! Se poate face o expertiza in privinta uzurii, daca zici ca actuala curea de alternator pare veche...
A K U
La care service Radacini ai fost? As putea sa-ti povestesc si eu cate ceva din experienta mea extrem de neplacuta :puke: pe care am avut-o cu Radacini. Teapa pe care mi-am luat-o eu a fost de vreo 13 milioane :bash:
G e o r g e
de ce teapa ? ti-au imputat ceva ce nu trebuia sa platesti ?
A K U
Nu, mi-au "schimbat" niste piese pe care de fapt, da, ai ghicit, nu mi le-au schimbat. Si asta nu am spus-o eu, ci un mecanic de la alt service unde am fost dupa aceea. Mi-am dat seama ca nu e ceva in regula de cand am iesit cu masina de la Radacini dupa ce-mi "schimbasera" piesele, pentru ca masina avea exact acelasi troncanit blink.gif (era vorba de niste bucsi, bielete si alte rahaturi din astea), nu se simtea nici o diferenta. In consecinta, m-am dus la Erebus si m-a costat inca 12 milioane (fara geometrie), dar de data asta chiar mi le-au schimbat pentru ca masina nu mai are absolut nici o bataie. Ca lumea, nu? :puke:
florin62565
Cred ca ar trebui sa ma duc cu OPC-ul peste ei. La 2 sapt dupa am fost nevoit sa skimb si carbunii la electromotor. Norok ca nu m-am mai dus la ei. Kestia e ca tot dupa ce am fost la ei am inceput sa aud si un fasait al curelei, care intre timp a disparut, probabil s-a "akomodat". Nu stiu, in Romania asta nu poti sa faci o treaba corecta.
florin62565
... si in plus, cum le dovedesc eu celor de la OPC ca mi-au skimbat astia cureaua? Ma crede cineva ca pe cea veche scria made in spain? Decat daca faceam poza... Oricum mi-au lasat un gust amar. Important e sa discutam despre aceste kestii pe site ca poate cineva va invatza din patzaniile noastre.
tudor69477
Vezi si mesajul meu de aici:

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=

Cele bune!
Sebastian39516
Intr-adevar, e greu sa demonstrezi ca piesa aia e alta insa asta nu inseamna ca nu trebuie sa le faci panarama. Daca te duci peste ei si faci scandal mai vad si alti oameni care-i treaba si-i ocolesc. Trebuie sa le strici imaginea, sa mai vada si ceilalti care au programari la ei ca oamenii sunt neseriosi, ca se fura etc. Exista si reversul sa te dea ei in judecata!! Pacat ca nu face nimeni plangere cat e treaba fierbinte...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.