Help - Search - Members - Calendar
Full Version: peugeot 407 nou sau peugeot 607 de 2-3 ani vechime?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Nicolae73481
asta e dilema mea, pentru ca sunt cam la acelasi pret in schimb confortul din 607 este net superior celui din 407, care are insa la randul ei avantajul masinii noi.
???
James Kilowatt
Insa amandoua au dezavantajul ca sunt Peugeot. Daca arunci un ochi pe topgear sau reliabilityindex o sa vezi ca sunt in coada lumii la fiabilitate...
Aer Curat
Hai sa nu exageram mai mult decat este cazul cu fiabilitatea.
Eu am un Peugeot 406, de ceva ani, si exceptand reviziile si service-area uzuala nu am avut alte probleme sau batai de cap cu el.
Deci fiti obiectivi si vorbiti in cunostinta de cauza, nu altfel.

Revenind la topic,
Depinde ceea ce vrei de la masina: daca vrei un confort sporit alege 607, daca nu te deranjeaza un spatiu ceva mai mic (dar 407 este o masina din clasa medie totusi) si vrei o masina cu un design mai nou, tineresc, etc. alege 407.
Depinde f. mult si de motorizari, pt ca alegerea ar putea fi influentata decisiv de acestea.
James Kilowatt
Faptul ca 406 e ok nu inseamna ca 407 e la fel de fiabil.
Cum spuneam, respectivele statistici le poate verifica oricine, si chiar daca nu sunt perfecte sunt oricum mai bune decat experientele sau parerile izolate.
florin55503
si eu te sfatuiesc sa te orientaezi spre alta marca. dar chiar si asa as prefera masina noua.
ncristi
407 nou. Masina are o tinuta de drum excelenta cu un plus pt suspensie.
guerilla
eu recunosc ca sint din cei ce recomanda 607 second. masina aia chiar imi place ca design.
la motorizare si tinuta de drum sunt altii care le-au testat mai in tema ca mine.
ncristi
Am mers cu 1.6 HDi si motorul este superb. In 607 doar m-am suit si sin ce imi amintesc confortul este muult peste 407 acest din urma avand avantajul masinii noi adica garantie etc.
guerilla
ca sa ajut un pic dezbaterea am sa postez mai multe detalii despre acest versus, detalii primite de la Nicolae, prin mesaje private.

QUOTE(Nicolae73481)
un peugeot 407 nou 2.0 hdi full options, sau un peugeot 607 2.2 hdi de 3 ani vechime, cu 35000 de km la bord, full options, mai putin gps color, care costa 24000 de euro si se achizitioneaza in leasing?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.