Help - Search - Members - Calendar
Full Version: jante fiesta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
claudiu73432
salut. am un fiesta 1,4 tdci pe care l-am luat cu jantele din otel si capacele din dotare. in ultima vreme ma bate gandul sa ii schimb incaltarile, dar nu sunt foarte hotarat (asa e cand ai prea multe variante)
ea are acum 175/65/r14 deci as putea sa ii iau doar niste jante de 14" (cauciucurile au 3000km); dar pe ea se pot pune si 195/50 /r15 si 195/45/r16. din cate stiu cele de 16 inchi dau o stabilitate crescuta pe curbe si pe drum ud, dar cresc consumul si de gropi nu mai vorbesc.
mai e o problema (sa zicem ca ma hotarasc) - nu stiu distanta intre prezoane si nici latimea jantei (am inteles ca se masoara si aia).
Adelin Daniel47895
Vrei janta adevarata...incearca ce am si eu biggrin.gif.......215/40 r16
claudiu73432
misto rau !!! dar sunt 2 chestii:
1 max pe talon am 195/45/r16
2 poate la voi in valcea sunt gropile mai mici sau stati mai bine cu rinichii biggrin.gif
Adelin Daniel47895
Din pacate gropile sunt la fel peste tot.....imagineaza-ti ca eu am si suspensia sport sad.gif....makr de rinichi sanatosi ma pot bucura...momentan...pai stiu ce e pe talon...da nu se compara look-ul si stabilitatea
claudiu73432
banuiesc ca ai si distantiere puse in cazul asta.
Nu stii cumva distanta intre suruburi (100 sau 108)???
Si zi-mi si mie un pret pt gume (aproximativ)
Adelin Daniel47895
Dap am si distantier, altfel mi-ar fi atins camasa interioara din cauza profilului. Pai cauciucuri mi-am luat acum o luna 2 barum bravus la 350RON bucata...se gasesc si mai scumpe si mai ieftine...initial am avut o pereche de toyo proxes t1-s...da le-am mancat cu derapaje. Alea erao pe undeva pe la 6-700 RON...pretul mediu e de 500 RON ..si toata au indice de viteza peste 270KMH... cele mai scumpe sunt BF GOODRIGHT la pretul de 1300RON bucata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.