Help - Search - Members - Calendar
Full Version: faruri xenon astra
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
cosmin72448
Am si eu un opel astra 1,7 tdi din 2002 care are niste faruri cu xenon care initial mi-au luat ochii. Problema a aparut cand am incercat sa le reglez si am observat ca oglinzile din interior nu mai au nici un sistem de prindere si pur si simplu se plimba cum vreau ele prin far.
Intrebarea mea este daca mai pot sa fac ceva cu farurile(pentru ca din cate am vazut costa cam mult).....si in conditiile in care gasesc altele, fara transformatoare, pot sa iau transformatoarele de pe cele vechi si sa le montez pe cele noi ???


Merci anticipat !
florin55503
ar trebui sa se regleze singure
cosmin72448
QUOTE(florin55503)
ar trebui sa se regleze singure


asa este...dar ele au si niste suruburi de reglare care la mine sunt fara utilitatea deoarece oglinda farului se misca liber in interior. Eu intrebam daca exista posibilitatea sa se dea geamul jos si sa se poate fixa oglinzile.
merci 1
florin55503
daca se misca liber inseamna ca ar trebui sa ai niste elemente de fixare ca biste cleme
cosmin72448
QUOTE(florin55503)
daca se misca liber inseamna ca ar trebui sa ai niste elemente de fixare ca biste cleme


Asa ar trebui sa fie, ideea este ca ar trebui date jos sticlele ...lucru care nu stiu cum se poate face...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.