Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cumparare opel vectra 1998!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
christian73366
Sal!!!
Sunt nou pe acest forum si as avea si eu o intrebare la care poate puteti sa ma lamuriti; doresc sa-mi cumpar o masina si am gasit un opel vectra din 1998, diesel motor de 1998cc, cu mai multe optiuni, la 6000e. masina nu am vazut-o decat in poze dar proprietarul m-a asigurat ca e ok. intrebarea este dak e un pret corect si dak se merita cumparata la anii astia sau sa caut altceva???si ce probleme poate avea sau unde ar trebui sa caut bube ptr. ca nu am mai avut astfel de masini si nu pre stiu ; astept raspunsul si sfatul vostru profesionist.
va multumesc
florin55503
nu te lua dupa ce spune proprietarul du-te in service si fa-i o diagnosticare completa. nu merge pe inceredere nici macar daca il cunosti pe proprietar. dupa 2000 vectra b se spune ca ar fi fost mai reusit decat pana atunci.
pretul e unul ok in RO
Alex-F1
Io as zice ca pretul e cam mic!!! :scratchchin: Deci atentie mare! Si...vorba lui Florin, in nici un caz sa nu mergi pe incredere (din pacate in ziua de azi si mai ales in Romania cel care, la achizitii second-hand, inca mai merge pe incredere, e un neadaptat al societatii), caci proprietarul normal ca zice ca totul e ok...biggrin.gif...doar n-o sa-ti spuna ca aia sau aia e defecta, nu? :bash: Deci trebuie sa vezi personal masina, s-o studiezi/testezi, neaparat cu un mecanic priceput sau o diagnosticare la un service (ales de tine, nu de proprietar) ar fi si mai buna!!! Baftoi! :wave:
vma
Am un prieten care are o Vectra de 2l diesel din 98. Motorul are 300.000 km din care 180.000 facuti in tara. Masina, atat caroseria cat si motorul arata imecabil si am inteles ca nici nu a avut ceva reparatii capitale de facut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.