Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fabia1.9sdi n-am caiet service ,ce-i trebuie masinii?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
george73315
salutare!am preluat leasingul la o fabia 1.9sdi si nu am caiet service si va rog daca aveti asa ceva vreau si eu sfaturi privind piesele ce trebuie schimbate:curele, lichid frana,antigel,ulei cutie,etc.Am 75000km iar dealerul skoda imi cere 100ron pt un caiet service si in general e f. scump(am intrebat cat e bracajul la ei 120ron si am gasit cu 50ron in alta parte,garantie nu mi-au dat ca vechiul proprietar nu a facut rev. la timp si claxonul ma costat 200 ron, asa ca sunt f nemultumit si nu ma mai duc la ei).Si mai imi scartaie distributia(role sau curea)desi am inteles ca trebuia schimbata abia la 90miikm.Ceva sfaturi mi-ar prinde bine .Va multumesc anticipat.(daca precizati si niste preturi ar fi si mai bine)
romb
iti dau eu un sfat da sa nu te superi pe mine , data viitoare cand mai preiei un leasing ia si tu o masina k lumea intretinuta cu carte de service si fara scartaieli.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.