Help - Search - Members - Calendar
Full Version: garda la sol
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
florin31461
bun regasit tuturor !
v-am mai deranjat cu acest subiect in sept. 2004. sa-mi fie rusine ca nu v-am mai scris dar n-am vrut sa va deranjez inutil, in lipsa banilor.
acum m-a ajutat Dumnezeu si am strans suficient si pot sa-mi iau in leasing un mitsubishi outlender care imi place la nebunie !
v-as fi recunoscator daca m-ati mai sprijini cu sfaturile voastre, la fel ca data trecuta. va multumesc anticipat !
Arheopterix
Daca ai familie numeroasa,sau pleci in concediu echipat ca ptr o expeditie de 6 luni in padurea Amazoniana,nu e recomandata masina.Portbagajul e minuscul.
florin31461
nu dragalasilor, nu sunt asa bengos. cu masina asta voi face drumul la serviciu si dupa ce termin leasingul, poate prin grecia sau pe unde oi mai apuca. alegerea mea a fost dictata de un delut mai abrupt si de o trecere de nivel cu calea ferata, trecere care oricum ai aborda-o, dai cu fundul masinii de pamant. singurele care au reusit sa nu dea au fost niste dacii f. vechi si bineinteles, jeepurile. eu nici nu am bani si nici nu vreau patrol sau pajero sau pathfinder, etc,. eu am nevoie de o masina care sa-mi combine confortul la sosea al unei limuzine si niste calitati cat de cat offroad. ma mai intereseaza si consumul si consumabilele, etc. daca nu era problema cu garda la sol, as fi optat poate pentru o octavia 4X4 dar oricum preturile sunt sensibil egale.
despre japoneze eu am o parere f. buna, aici astept si parerile voastre. de asemenea v-as ruga sa-mi spuneti daca stiti lucruri rele despre acest model, critici, comentarii.
mai exista si varianta forester dar m-am suit in el si nu mi s-a parut destul de inalt si nici asa frumos...
cat despre portbagaj, sa dea Dumnezeu sa fie asta singura problema pana ajung eu in amazonia.
va multumesc tuturor
Arheopterix
Forester are conole prea mari,e urat si la sfarsit de cariera (a aparut in 98 sau 99).
E fiabil.
Mai sunt si Honda CRV si noul Vitara 3.
f1anatic
QUOTE(Arheopterix)
Forester are conole prea mari,e urat si la sfarsit de cariera (a aparut in 98 sau 99).
E fiabil.


M-ai dat gata cu
1) URIT (la inceput nu erau frumoase, dar nici urite)
2) SFIRSIT DE CARIERA (sursa please ? Ce facem, BMW seria 3 nu ar trebui si ea sa fie la sfirsit de cariera...sau civic, corolla, etc? Atita vreme cit se vinde...se va fabrica)

George te va minca cu mustar !
Arheopterix
Sfarsit de cariera inseamna sa se schimbe forma si eventualmotorizarea in mod radical.
De ex seria 3,mentionata de tine,a aparut in 76(bot de rechin)83(bot de ursulet) in 91 o noua schimbare si iar o masina practic noua.
La 6-7 ani dupa lansare si dupa un face lift se schimba modelul.
Chiar daca v-a fi tot sub numele de Forester,v-a fi alta masina.
Despre console,s-a scris si in 4WD,si au spus-o si 2 prieteni,mandrii posesori de Forester,pa camp lovesti consolele!
Si despre urat;gust si miros nu se discuta,sunt pareri personale.
Marius43590
Imi place mult outlander, dar sa stii ca nu e offroad. e un alt SUV, si e facut special pt oras.

Pbb ca o sa poti trece peste calea ferata, dar sa stii ca nu masina de teren.
florin31461
pai nici nu prea am asa mare nevoie de offroad. am o portiune de teren mai accidentata dar e pana intr-un km. si daca se descurca batranul meu passat din '89, nu cred ca n-o sa faca fata outlanderul.
pe de alta parte am fost cuminte si mi-am facut temele, am vazut honda CRV, e super, dar in afara de un cd-player nu-mi ofera nimic in plus la dotarile standard fata de outlander. iar diferenta la bani e de la 17 la 24 de mii de euroi. si n-as da 7000 pe un cd-player. ca la altele nu vad la ce-ar fi mai buna...
voi merge si la suzuki sa vad vitara 3. dar deocamdata raman incantat de mitsucul meu.
Arheopterix
Astept parerea ta dupa ce vezi Vitara 3.
florin31461
hmmm ! superba masina ! numai ca in cazul in care vreau sa aiba toate dotarile care le are outlander si sa fie la fel ca dimensiuni, etc, ma ajunge cip la 24500. mi se pare cam mult... fata de 17000 cat mi-au dat la outlander...
Happy_Maker
Hei! Ce-ai mai facut? Tine-ne si pe noi la curent!

Si pe mine ma intereseaza in viitorul mai indepartat un SUV de mici dimensiuni, dar decamdata n-am pe lista decat Vitara sau Sportage (Imi este teama de ceea ce o sa se intample cu Mitsubishi dupa ce Mercedes s-a retras si doatoriile companiei au ramas astronomice)
Arheopterix
O sa apara in Sept ,in Rom, Suzuki x4 .
florin31461
m-am hotarat si mi-am luat mitsubishi-ul. outlander. deocamdata sunt super incantat. e o masina care raspunde cam tuturor poftelor.
nu-mi place doar faptul ca umbla toate prin portbagaj. o sa-mi iau o caracatita din aia elastica. numai ca n-am gasit deocamdata nicaieri. voi reveni si va voi povesti cum se comporta mitsu-cul.
CPI
Felicitari, Sa aveti grija unul de altul! Mai les tu de mitsuc, ca e mic :sugiuc:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.