Help - Search - Members - Calendar
Full Version: help!carnet + masina Opel?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
andrei-crini72900
[color=blue][/color]
sunt si eu nou pe aici si nu prea le am nici cu forumurile nici cu masinile straine...asa ca am si eu mai multe( adica 2) rugaminti la voi, defapt intrebari.

1. pot sa dau examenul pt permisul auto in alt oras decat cel natal, daca am mutatie sau viza de flotant?
si daca da, ce trebuie sa am, mutatie sau viza de flotant?

2. dupa ce imi iau permisul cu bani pe care am reusit si eu sa ii strang as dori sa imi iau un opel vectra b. pt ca imi place din mai multe pct de vedere. credeti ca e bine cea ce vreau sa fac? ce inseamna sa ai o masina ca asta, din toate pct de vedere?
Demeter72279
QUOTE(andrei-crini72900)
[color=blue][/color]
sunt si eu nou pe aici si nu prea le am nici cu forumurile nici cu masinile straine...asa ca am si eu mai multe( adica 2) rugaminti la voi, defapt intrebari.

1. pot sa dau examenul pt permisul auto in alt oras decat cel natal, daca am mutatie sau viza de flotant?
si daca da, ce trebuie sa am, mutatie sau viza de flotant?

2. dupa ce imi iau permisul cu bani pe care am reusit si eu sa ii strang as dori sa imi iau un opel vectra b. pt ca imi place din mai multe pct de vedere. credeti ca e bine cea ce vreau sa fac? ce inseamna sa ai o masina ca asta, din toate pct de vedere?


Hi,

Examenul trebuie sa dai unde ai domiciliul stabil, nu merge faza cu flotant sau altceva. Scoala poti sa faci altundeva, dar examenul numai unde ai domiciliul stabil.

La a doua intrebare nu prea pot sa-ti dau sfat fiind si eu mai novice sad.gif

Salutari!
vma
Am un prieten care are un Vectra B, motor de 2.0l DTI diesel, are deja 300.000 km si masina merge impecabil fara sa ii fie facut motorul. Chiar acum in WE am studiat-o cu niste preteni si am apreciat cat de bine arata motorul dupa atatia km. Baiatul a luat-o la 123.000 de dincolo si a zis ca nu a avut probleme majore cu ea. Parerea mea este ca e o masina buna.
andrei-crini72900
multumesc mult pt raspunsuri!
bicycle.gif e minunnat daca nu pot sa dau de permis in alt oras ca de bucuresti si de gabori de aici m-am cam saturat. eu am facut o data scola si pt ca nu am vrut sa dau "dreptul" politiei romane, nu am luat niciodata traseul. eu fiind singurul din masina de fiecare data care nu a dat " mica atentie" baietilor buni.
ce e si mai "minunat"? e ca mi-a expirat si scoala si acum trebuie sa o fac dinou. :bandit: , va dati seama, alti bani alta distractie dar spaga nu le dau nici sa ma pice cineva cu ceara. inseamna ca nu sunt bun sa am permis daca nu pot sa il iau si fara " sfanta spaga"
mai am si eu inca o intrebare :coffee:
are cineva idee cat costa sa aduci o masina din italia sau germania si sa o si imatriculezi? sa zicem un opel vectra b 2.0 td din 1998.
biggrin.gif sau din ce tare iesi ma i ieftin daca o aduci? beer.gif
A K U
Nu cred ca poti inmatricula o Vectra din '98 adusa de afara pentru ca nu are euro 3 arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.