Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bmw 316 din 1993
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
R32
salutare tuturor.
Am o intrebare la cei ce sunt in masura tehnic sa-mi raspunda daca sunt 257.000 km multi pentru un Bmw 316 an 1993,4 usi, nerulat in Romania.
Poate teoretic dar si practic masina sa mai duca inca 150.000km?
Care sunt lucrurile care trebuiesc urmarite inainte de a o cumpara?
Ce probleme sunt cele mai des intalnite la aceste modele?
Din cate stiu aceste modele de Bmw-uri sunt bune si fiabile, nu este un motor mare, 1.6 dar este suficient pentru inceput. Masina este ingrijita si dupa cum am mai spus nu este rulata deloc pe strazile din Romania:-)
Ca sa aveti o idee o sa va atasez si o poza cu masina.
Masina costa : 4500 Euro negociabil.
Doresc sa-mi dati niste sfaturi in legatura cu aceasta masina.
V l a d
se muta la bmw
R32
l-ai mutat? pentru ca nu apare ca mutat pe forum.
poate cineva sa-mi dea cateva indicatii legate de nelamurirea mea.
Multumesc
Ionut45405
Km n-ar fi prea multi daca sunt facuti afara si e intretinuta - nimeni nu poate spune cat mai tine, 400 k e cam mult totusi -, dar n-are Euro 3 si n-o poti inscrie in Ro. Ca idee s-au vandut destule masini cu 80-90 mii pe bord care aveau >200 reali...
florin55503
stiu opeluri si renaulturi care au peste 250.000 dar un bmw? problema e sa fie intretinut. o verificare atenta o sa scoata in evident5a eventualele probleme. dar cum o sa o inscrii?
roxana43960
buna,
eu am un bmw 316 din '93.....
sfatul meu este sa mai strangi niste banuti si sa-ti iei un bmw mai nou.

si a mea a fost rulata in strainatate, a avut un singur proprietar.... stare buna la prima vedere, dar dupa 4 luni a trebuit sa schimb tot pe ea.
am schimbat axa cu came, culbutori, bucsi, amortizoare, arcuri, pivoti, filtre, uleiuri, ambreiaj....etc..... iar surpriza a venit pe autostrada cand mi s-a spart diferentialul.... asta fost punctul culminant.....

eu am schimbat multe la ea si nu pot spune nici acum ca sunt multumita de cum merge. poate ca, mai mult ca sigur am avut ghinion.... si nici nu am gasit niste mecanici care sa-si dea putin interesul.... eu tot mai caut un mecanic, care sa-mi puna masina pe picioare....

daca totusi vrei sa ti-o iei nu te lasa in baza unei singure verificari. fa 2-3 verificari la service-ri diferite....

iti doresc succes si sa nu te grabesti ca pe urma iti blestemi zilele....

roxana
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.