Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Twingo 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
MARIUS72784
Am fost aproape de a cumpara in 2001 din Germania un Renault Twingo din 2001...cu trapa mare....Ce ziceti,sunt bune de ceva?Avea 100.000km.Motor cred 1.2.E bun de ceva.....daca mai apare ceva convenabil sa iau?Asta il luam cu 3200,vama era maxim 700...drumu si actele...Se merita?Imi placea foarte mult trapa aia mare,vara era beton!MA gandeam ca s-ar vinde,pentru o fata ar fi foarte bun,oricum mai bun decat un Ka.
Marius75764
QUOTE(MARIUS72784)
Am fost aproape de a cumpara in 2001 din Germania un Renault Twingo din 2001...cu trapa mare....Ce ziceti,sunt bune de ceva?Avea 100.000km.Motor cred 1.2.E bun de ceva.....daca mai apare ceva convenabil sa iau?Asta il luam cu 3200,vama era maxim 700...drumu si actele...Se merita?Imi placea foarte mult trapa aia mare,vara era beton!MA gandeam ca s-ar vinde,pentru o fata ar fi foarte bun,oricum mai bun decat un Ka.


Salutare ... doar ce mi-am adus unul si nu pot sa am decat cuvinte de lauda. Este din 2002 cu 33000 km ... motor de 1.2 pe benzina, 16 valve cu 75 cp ... se infige de zici doamne! ... am mers cu el pe Pitesti-Bucuresti cu 180 km/h lejer fara tremuraturi de volan si daca existau erau mici, din cauza drumului "excelent" ....
Daca te intereseaza modelu: 0 726.265.318 Adi! :wave:
eddie
Am vazut un Twingo cu trapa mare acum vreo 2 zile.Chiar am intors capul dupa el,arata misto.
Parerea mea este ca 100.000 de km. e putin cam mult pentru un Renault sh,mai ales cu motor de 1,2.
stefan44002
Eu am alergat un Renault Kangoo pana pe la 120.000 km - motor 1,2 60CP.Nu am avut nici o problema cu motorul, atat ca era cam mic pt. Kangoo. Cred ca pe un Twingo se descurca excelent.
steve74142
Am avut si eu una, nu de mult am vanduto.Ce pot sa zic... E masina buna comparabil cu pretul ei. Mai ales ca are consumul mic. Din 2001 se poate gasi deja si la 4000 euro cu toate taxele. Eu zic ca merita!
eddie
Deja am vazut prin oras destul de multe ,de diferite culori exotice,arata chiar bine !Daca sunt si la un pret mic cu atat mai mult !
mircea82103
bleumarin e perfect
sandman
mai dati-mi detalii despre masina, sunt interesat sa imi cumpar una prin primavara! ce e slab la ea? cate bagaje incap? incap 3 oameni in spate? consum.
Bogdan92752
Pt Sandman:
Omule, masina e super, crede-ma. Mi-am luat una in 2004 (sh - fabr. 2001), pe care am vandut-o acum cateva luni.
Nu am vandut-o pentru ca aveam probleme cu ea (desi noul proprietar m-a sunat sa imi zica ca nu stiu ce probleme ar avea la contact cu ea). Am vandut-o pentru ca imi doream de mult timp sa imi iau o Mazda6, iar acum o gasisem. Iar, pe deasupra, am vreo 2 metri. Sper ca ma intelegi...
Consumul e OK (eu am avut varianta 1,2 60 CP), demaraj super, rezistenta. Vreaa sa-ti spun ca i-am dat 170 km/h pe autostrada si mai era loc (greu, fireste).
In plus, tine cont ca este frantuzoaica de la mama ei si este cu mult peste turcoaicele care sunt comercializate pe la noi (cel putin la fiabilitate).
Bogdan92752
Inca ceva:
1. Consum urban: 7, afar 5
3. In spate incap 3 persoane normale, insa cea care sta in mijloc are ceva probleme pt. ca ii intra in fund acea carcasa din canapea in care se introduc centurile pasagerilor din spate, pentru ca....
3. Masina este de 4 locuri si nu 5 (deci nea' militianul o sa-ti dea amenda daca vede 5 persoane in masina, iar pe talon scrie 4)
4. Portbagajul este micut, dar spatarul banchetei din spate se rabateaza (inclusiv cu bancheta cu tot, daca vrei), asadar poti obtine spatiu suficient de depozitare daca in masina calatoresc cel mult 2 persoane
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.