Help - Search - Members - Calendar
Full Version: skoda fabia la 8990 euo ddp?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
RUE
salut, pe realitatea la meciul de aseara puneau o reclama cu fabia la 8990 euro... am cautat pe net la skoda si la delcar si nimeni nu are o asa oferta.

cine stie mai multe despre?
stefan44002
Se pare ca exista, dar masina aia e cheala, vezi mai jos:
http://www.skoda.ro/preis.php?B_ID=138
Dragos73017
Oferta este valabila numai la Avia Motors:
http://www.aviamotors.ro/?cale=templates/o...u=35&menu=1

In cei 8990 de euro sunt cuprinse si:
Imobilizator electronic
Airbag sofer
Coloana directie cu reglare pe adancime si inaltime
Inchidere centralizata
Servodirectie
Computer bord (ora, temperatura exterioara, consum mediu si de moment, distanta si timpul parcuse, autonomie, viteza medie)
Aer conditionat automat


Regards,
Dragos
Lucian72846
Gata , mergi la AVIA si vezi cum arata Fabia la 8990 euro si te convingi !
gabi4
CODE
Motorizare:1.2-HTP 40KW(55CP)-M5

Performante

Viteza maxima (km/h)     151

Acceleratie 0-100 km/h (s)     18.4


vei fi depasit de orice dacie. eu unul nu mi-as lua asa ceva :evil:
Lucian72846
Este totusi o alternativa pentru o masina mica , confortabila , fiabila si silentioasa . Daca vrei si performanta , atunci ........platesti !
Aer Curat
Nu merita "oferta".
Bine ca nu au trecut drept optional sau ca dotare deosebita si faptul ca masina vine echipata cu 4 roti.
BRAC
Echipata cu 4 roti vine,dar parca sunt de motocicleta! blush.gif Asta e o oferta mai mult pentru firme.
Lucian72846
Orice oferta este binevenita , important este sa stim noi ce vrem sa cumparam !
Pentru orice doamna sau domnisoara este mai mult decat OK !
RUE
acum stiu si eu. multumesc pt lamuriri.

oricum nu as da bani pe o masina fara sa stiu totul despre ea si fara un driv test la dealer sau unul facut cu orice ocazie (firma, prieteni etc)
Lucian72846
Daca toata lumea ar face la fel , nu vor mai fi nemultumiti dupa ce vor achizitiona masina . Cumpara ceva si se asteapta la cu totul alt ceva ( performante , consum , etc ) .
gabi4
QUOTE(Lucian72846)
Pentru orice doamna sau domnisoara este mai mult decat OK !


vad ca ati restrans aria posibililor cumparatori biggrin.gif . s-ar putea sa fie doamne/domnisoare care sa nu fie multumite nici de 100 CP.

e cumva putin penibil, nu pretul..ci ca sa submotorizezi o masina fabricatie 2006 in asha hal incat o dacie 1310 sa fie racheta pe langa tine
Lucian72846
Doamnele / Domnisoarele sunt in general nemultumite !
Eu am mentionat un segment posibil pentru aceasta masina , care culmea se misca ok . Am condus Fabia Junior cu acelasi motor . Este chiar ok !
Inca o data , pentru cei ce sunt interesati , un drive test inainte nu strica , indiferent de masina aleasa !
Dragos73017
Salut,
Eu aveam in minte sa-mi cumpar un Logan Diesel, versiunea Laureate care costa exact cat Fabia.
Ce merita mai mult?

As avea nevoie de pareri sincere :wave:

Regards,
Dragos
Lucian72846
Logan ? Ia-ti frate masina . Asta este parerea mea .

Bafta si sa alegi bine !
a3des
In acelasi ton cu Lucian, nu da-ti cu pietre pana nu incercati. Nu caii putere fac totul.
Lucian72846
Acest lucru a fost subliniat de mine . Sunt masini si de 45 CP dar si de 1001 CP , important este ca noi sa stim ce vrem si sa cunoastem ce cumparam . Mentalitatea noastra insa este cea care decide si nu realitatea .
andrei73472
Haideti sa va intreb ceva : mie mi-ar conveni masinutza asta dar am citit pe alt forum cum ca ar avea unele probleme (relanti variabil, intra apa, etc.).

Acele persoane care au zis ca au problemele acestea nu stiu ce Fabii au si de aceea vreau sa va intreb daca acest model care este Euro 4 are problemele astea sau s-au rezolvat.
Lucian72846
Acest model este ca oricare alta Fabia , ma refer aici la finisare , fiabilitate , materiale folosite . In ceea ce priveste relantiul variabil , s-au semnalat anumite probleme , nu numai la Fabia dar si la alte masini , mai ales in provincie , pe unde statiile peco , mai pun ceva " benzina in apa " pe care o vand ! In rest totul ok .
andrei73472
Aha, deci cauza sa inteleg ca este suculetu` mai putin bun.

Cu toate ca NU este ca oricare alt model, deoarece este Euro 4. (o mica corectare).
Lucian72846
Toate motoarele pe benzina de la Fabia sunt Euro 4 . Combustibilul este foarte important atat pentru functionalitate cat si pentru performante , si este valabil pentru orice motor , nu numai pentru cel din discutie !
Acest motor este insa foarte fiabil si usor de intretinut si datorita distributiei !
andrei73472
Si stai asa ca mi-a venit o idee : deoarece este euro 4 ii trebuie benzina adecvata - pe catnd eu nu stiu cu ce benzina au alimentat acele persoane care ziceau de relanti variabil.

Ca un lucru este cert : Un motor euro 3 trebuie sa bea benzina euro 3 si daca pt. euro 4 au pus benzia "de 98" ar cam cauza trepidatii si invariabilitate, nu ?.
Lucian72846
Absolut , dar pe deasupra creste si consumul datorita detonatiilor . Daca este alimentat cu un combustibil corespunzator , nu are probleme . Acest motor ( in varianta 64 CP ) functioneaza de ani buni in Germania si nu a prezentat probleme , este cautat in continuare pe modele precum Polo , Fabia , Ibiza .
rdu49129
cei care faceti figuri la cum arata "fabia aia ieftina" si "care trece o 1310 pe langa ei ca o racheta" sunt niste fitosi , mofturosi "mai bine iti ei logan" . Din moment ce dau sfaturi sa iti iei logan in locul unei skode sunt si ei pe forum k sa se bage si ei inseama , habar nu au de masini . Sfatul meu este sa ramana la harburile lor sau daca sunt de bani gata sa ii lase pe ceilati asa sa isi aleaga ce vor. band.gif :bash: :bandit:
onet_bogdan
Eu am acest model de Fabia(exact modelul cu 8990 Euro plus Abs si Vopsea metalizata) din iunie anul trecut si crede-ma ca nu a trecut nici o dacie pe linga mine asa cum zic unii. Am umblat mult cu ea si pleaca de la semafor f bine iar inafara la viteze de 100-120 se comporta superb ca stabilitate/sunet si mai ai si plaja sa depasesti daca e cazul. Nu este termen de comparatie la finisaje intre Skoda si Dacia Logan. Am avut "onorea" de conduce primul Loganul lui tata si senzatia a fost ca sunt sus pe un tractor (fara suparare pentru posesorii de Logane). Acuma in ceea ce priveste caii putere este adevarat ca 55 nu sunt multi, si eu as vrea mai multi dar am constat ca daca vrei sa pleci nervos sau sa depasesti isi fac treaba din plin, la turati intre 3000 si 4000 fuge. Daca e sa aleg intre Fabia si Logan o sa aleg Fabia fara exitare.
robert92637
Din start comparatia dintre Fabia si Logan nu-si are rostul. Sunt masini complet diferite din toate punctele de vedere.
bebeko
Intrader nu este o bomba pe sosele , dar pana acum nu am vazut nici un Logan care sa ma detaseasca pe sosele si am aprope 15.ooo de km cu ea. Dar cred ca posesorii de Logan nu ai in general o fire mai " sportiva ".
In schimb ar merge un motor mai mare pe Fabia... biggrin.gif
AlexTM
Pe mine m-au depasit Logan-uri, desi am mai multi CP. Dar asta nu inseamna nimic.
Important e ce vrea proprietarul de la masina LUI, cum s-a mai subliniat aici, nu sa te compari cu altii.
Pentru o masinuta ca Fabia, 55 CP pot sa fie OK (in functie de asteptarile fiecaruia).
onet_bogdan
Fiecare asteapta ceva de la masina lui. Pentru mine este exact ce-mi doresc, fiabila, desing placut, comoda la condus, consum mic. Intr-un fel fiecare trebuie sa-si aleaga masina dupa cum doreste (in limita financiara) si in functie de ce nevoi are. Sa stea sa se ghindeasca ...sa mai citeasca un forum prin care sa-si formeze o parere despre performatele si probleme care apar in timp la o masina...costuri pt. benzina, revizii, asigurare, impozite...sa vezi ce siguranta iti ofera acea masina( cine are o familie) ...sunt multe aspecte care trebuie luate in calcul pentru ca nu-ti cumperi o pereche de sosete ci o masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.