Help - Search - Members - Calendar
Full Version: La cat trebuie sa stea acul de la apa??
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Andrei59324
Mie mi se ridica pana la 92gr ...in acest moment intra ventilatorul din fata radiatorului si o scade pana la 87-88 dupa care se opreste....si temp se riduca iar pana la 90 si ceva....intra vent si tot asa.
Mi-a zis cineva ca sta cam sus....la voi cum va sta.
Sebastian39516
Nu este nimic anormal. Atat timp cat iti functioneaza electroventilatorul nu ai de ce sa-ti faci griji. Termocupla de la masina ta cred ca este de iarna. Exista si termocuple care declanseaza mai devreme electroventilatorul, adica pe la 80 si ceva de grade. La masina mea indicatorul sta in jurul temperaturii de 90 de grade(scade sau creste putin fata de aceasta valoare).
florin55503
e normal.
sunt insa masini la care deschide mai repede dar din cauza termostatului.
DORU
Sunt si masini unde electroventilatorul intra atat de rar, ca poti si uita ca-l ai! Eu asa patesc...oricum, acul nu se misca de pe pozitia vertical. Niciodata! arigato.gif
VECTOR
la mine nu a ajuns niciodata la 90 de grade.intotdeauna urca pana pe la 80- 85 si acolo intepeneste indiferent de durata drumului,temperatura exterioara sau turatia motorului.
Demeter72279
Hi,

La mine sta la 90, de cateva ori trece un pic dar intra ventilatorul si scade temp pana la 85.
Ionut72961
salut,

eu am vectra a pe benzina si nu mi se ridica mai mult de 60.
asa ca ...iar iarna am caldura...cineva mi-a spus ca e tipic pentru vectre
Ionut72961
Unde se afla termostatul la vectra 1.6i? cam cat costa unul nou? sau second? se potrivesc si de la alte marci?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.