Help - Search - Members - Calendar
Full Version: jante R14 ...R15 ?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
lucian39229
salutare
am o dilema in talon la cauciucuri
imi spune asa 175/65 R 1 fata /spate si atat
nu trebuia sa scrie R14...R15 ceva
merci
mike.omega
Vezi ca scrie pe roata, dar probabil R14 biggrin.gif
lucian39229
corect
scrie pe roata dar de ce nu scrie pe talon ???
mike.omega
In momentul in care a fost schimbat talonul cei de la RAR au uitat sa treaca R1x (x=cat ai tu) si uite asa te-ai ales cu o eroare in talon, si eu am la fel dar nu m-am agitat, sper sa nu fie probleme cand o sa vreau sa vand masina biggrin.gif

Si ca tot vorbim de greseli, mie mi-au gresit CNP din certificatul de nastere cand m-am nascut si am aflat acum, dupa aproape 19 ani ca CNP-ul din buletin(cel bun) nu e si pe certificatul de nastere dar s-a rezolvat rapid :angel:

Daca rezolvi cumva scrie aici sa stim si noi beer.gif
lucian39229
nasol chestia asta cu cnp
daca asa sta treaba cu R-ul
o sa caut alte jante pe 15 (am gasit ceva compatibil cu aceleasi dimenziuni pe un calculator de cauciuce ) cam greu dar la fel de greu gasesc si dimensiunile actuale asa ca ...
merci bine ca mai e cineva in situatia asta

ps. dar nic in cartea de indentitate nu scrie decat R1
t :evil:
claudiu73432
inseamna ca greseala initiala a fost in cartea de identitate, iar cei de la rar au copiat ce au vazut acolo :bash:
cavalyere
poti sa alegi acum ce fel de dimensiune vrei pentru geanta R14 sau R15, doar c'o sa fie o diferenta de pret la cauciucuri. Stai linistit ca astia gresesc mereu si mie mi-au gresit culoarea in loc de visiniu au trecut rosu sunt curios in iulie cand ma duc la verificare ce'or sa zica :bash:
Lucas
hehe...de la visiniu la rosu hai sa zicem ca nu e mare problema..dar la mine , masina e visinie si in talon scrie Orange smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.