Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum e posibil ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
adrian72563
salut,

Daca nu am postat unde trebuie, ma scuzati.
O intrebare interesanta : se pot parcurge 80.000 km in 6 luni ?.
Stiu o masina care a fost cumparata de cineva (un vecin), la 6 (sase) luni de la fabricatie si avea deja 80.000 km. CUM este posibil ?.

80.000 km. / 6 luni = 13.300 km pe luna, sau 444 pe zi. Cum dr... este posibil ?.

Va rog sa ma luminati daca s epoate.
Maff
Este posibil, daca masina a fost taxi.Sau pur si simplu conduce foarte mult.
adrian72563
Multumesc pt. raspuns,

SIGUR NU a fost taxi. Tot nu-mi dau seama cum mama dr. este posibil ?. Ma scuzi, dar pur si simplu, 400 (patru sute) pe zi ?. IN FIECARE ZI ?.
florin55503
daca a fost masina de firma si a avut 2 soferi si s-a mers prin tara e perfect posibil
Ghita A.
Nu-i asa de mirare. Eu stiu una care a facut 400.000 km in aproape doi ani. Dar avea 4 soferi si cred ca statea doar cand alimenta biggrin.gif .
adrian72563
Hai sa va explic. Omu de la care a fost cumparata masina era unic proprietar si e adevarat ca facea drumuri Buc. - Cta si invers la cateva zile dar mi se pare cam mult.

Deci era un singur sofer !.
Maff
Sa stii ca este posibil, eu cu cealalta masina am facut intr-un an 90000km si am mers putin (dupa parerea mea).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.