Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce inseamna martorul masina cu cheie aprins la un Opel?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Laurentiu Gabriel47704
Nu mereu ,nu mi se mai stinge martorul masina+cheie de pe bord ,ce inseamna?Ma ajuta cineva!Am carte in germana si nu stiu o iota!
eddie
Daca e o cheie fixa,trebuie sa mergi urgent in service.
claudiu50277
nnu este facut resetul pt skimbul de ulei (acesta se face prin apasarea franei shi a butonului de resetare kilometraj shi cu contactul pus)
blush.gif
Gabriel97901
salut,eu am un astra 2.0 dti.problema cu cheia am avut-o si eu.nu are nici o tb cu schimbul de ulei,la schimbul de ulei apare "insp",am fost cu ea la tester mi mia zis ca nu lucra o bujie,am schimbat-o si e totul ok band.gif
cristian95382
Acel martor nu are nici o legatura cu schimbul de ulei.Cand acel martor se aprinde trebuie mers la service pentru ca poate insemna foarte multe lucruri.Acum depinde cand se aprinde la rece sau la cald si cat sta aprins, cand se stinge.Daca inaite se aprindea la rece apoi se stingea iar acum nu se mai stinge poate ai avut o bujie arsa iar acum ai doua sau chiar trei!
A K U
Primul lucru pe care te safatuiesc sa-l faci este sa verifici bujiile, inainte de a merge in service. Este foarte posibil ca acolo sa fie problema.
Valeriu Razvan61497
Si eu am avut o prob asemanatoare si tot de la o bujie a fost, uite cum faci cu un fir pus pe capatul bujiei si cu celalalt capat dai pe + daca la vreuna scanteile sunt mai slabe inseamna ca acea bujie nu lucreaza cum trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.