Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mai poate fi inmatriculata???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Dorin71853
Salutare,
Am si eu o intrebare:daca ai aduce din Germania un Suzuki Vitara din 1991-1994 mai ai sanse sa il inmatriculez in Romania?
Daca cumperi un catalizator Euro3 pentru masina ar face vreo diferenta in privinta inmatricularii?
Mersi mult blink
Paul46623
Eu banuiesc (nu sunt sigur) ca dupa montarea catalizatorului trebuie refacut ITP-ul, pentru a certifica imbunatatirea nivelului emisiilor.
HalbaSus
mai asteptati si voi pana in 2007 (sau poate chiar mai devreme) cand probabil va pica bariera cu euro 3... o masina nu poate fi "facuta" sa fie euro3... ori a fost de la bun inceput si e trecut in catalog ca fiind euro3... ori nu e...
anamana
Acel catalizator este piesa de schimb pentru masinile euro3, si nu transforma Vitara in euro3.

Masina o poti inmatricula numai daca masina corespunde normelor euro3.
Acuma n-am inteles daca e din '91 sau '94, dar ma indoiesc sa o poti inmatricula.
Primele masini euro3 sunt cam de prin '99-2000.

Am auzit odata ca s-a modificat incadrarea unei masini (nu stiu detaliile),
dar eu cred ca povestile de genul asta sunt gogosi.
Eduard RO
Poti sa o inmatriculezi doar prin recarosare dar e greu sa gasesti o masina identica inmatriculata.In rest recarosarea se face foarte usor: se taie pragurile si se schimba intre ele si mai departe nu mai spun ca intru la belele. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.