Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Schimbarea cipului de putere
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Augustin72034
Salut,

Am un Opel Vectra CDX 2.o DTH, din 2001, si am inteles ca se poate face o upgradare de putere de la 101 cai cat are acum la aprox 130.
Are cineva vreo idee cat ar costa schimbarea cipului si daca odata schimbat poate dauna partii mecanice a motorului? Ma gandesc aici la axa cu came, la supape, cilindri, turbina etc...
Cu cat ar creste implicit consumul?

Multam fain,
Augustin
florin55503
in varianta safe la 125 de cai mai exact. consumul la mers normal va scadea, va creste in schimb cel la accelerari bruste, viteze mari etc. oricum masina se comporta mult mai bine. daca masina are sub 150.000 de km nu or sa fie mari probleme la motor, disc de ambeiaj(aici se poate sa apara o uzura mai mare). dar depinde si de cat de mult o alergi. dar nu cred ca o sa pleci numai cu scart de la fiecare semafor, schimbi pe linia rosie mereu etc (desi cunosc si din astia).

inca ceva: depinde si cine iti face up-gradarea. cat de mult se pricepe etc. eu unul zic ca merita. bafta
Augustin72034
Nu o alerg f tare, am acum aprox 190000 km dar merge impecabil, nu as da-o avand in vedere si dotarile. Mi - am adus-o eu din Nl acum 2 ani.
Ai idee cat costa si unde se poate face upgradarea?
Merci.
DORU
ASPAD, DIMSPORT, TCM, etc
florin55503
intra pe site la aspad pe forum apoi si lasa-ti datele masinii si ti se va rapunde atat in ceea ce priveste pretul cat si puterea.
eu as alege intre aspad si TCM
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.