Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cielo din '96 e noneuro ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
liviu59534
L-am cumparat anul trecut in decembrie. Folosesc benzina fara plumb. Abia cand am platit rovigneta am aflat ca e noneuro. Asa este ?
mihai70503
da, e noneuro.
LAURENTIU62372
Din cite stiu eu pe Cielo a fost pus direct Euro 3 , si asta incepind cu anii 2000-2001 ( sper sa nu ma insel ) !!!!!!

.... s-a pus problema costurilor de fabricatie , si s-au gindit ca in Romania merge si non euro .... asta pina cind legislatia a reglementat introducerea catalizatorului .
liviu59534
Multumesc, asta e !
florentin74128
Salut,
din cate i-mi aduc aminte,prin '98-'99,au fost echipate cu catalizator (euro1 in mod sigur)!
Si eu la Cielo-ul meu(AF'96),i-i puneam tot benzina fara Pb dar,in urma unor discutii cu unii mecanici,mi sa recomandat sa-i bag din aia cu Pb, ma rog....inlocuitori!Argumentul ar fi ca la cea fara Pb se consuma mai multa benzina si este arderea mai nashpa!
liviu59534
Cred ca ai dreptate, o sa incerc si eu.
lucian14
vezi si gaura busonului rezervorului daca este mare este pentru benzina cu plumb... la masinile euro nu intra teava pistolului pompei fara plumb (e facuta ca ptr. prosti) ca e mai groasa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.