Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AJUTOR PENTRU UN LADIST
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
madalin46093
Va rog mult spuneti-mi de unde sa cumpar o usa de fata stanga 1500 poate sa fie si de 1200),dar sa arate cat de cat bine.Am fost pe antiaeriana ,dar erau pline de rugina.
La Atlas cand mi-a spus pretul era sa fac infarct(era cam 25% din cat am dat pe toata masina).
Orice informatie este importanta pt mine(numere de telefoane,adrese pute-ti sa-mi scrieti si pe florentin_28@yahoo.com) DE UNDE AS PUTEA SA CUMPAR UNA LA PRET REZONABIL.
Nu am venit la intalnire deoarece nu am vrut sa stric imaginea misto care ati facut-o cu masinile.Sunt suparat foc ca nu gasesc. :cry:
bakhus70370
S-ar putea sa am eu de 1200 stanga fata.Verific si iti spun wink.gif
madalin46093
Mi-ai face o mare bucurie bakhus70370.
Poate imi repar si eu masina mai devreme cu ajutorul vostru.
Horia49540
ti-am dat un pm si mail cu un nr de tel
Alex71699
incearca la rusi in obor, oricum , piesele de la atlas tot de la ei provin, dar sunt mai ieftine la ei , merita macar sa incerci zic eu..bafta
REMUS69209
salut.Madalin sa stii ca chiar azi am fost la cineva care dezmembreaza o lada 1500(la care usa fata stanga arata chiar foarte bine)si ol lada 2105 kombi.Maine o sa-l intreb cat costa si o sa te anunt-bafta
Alex71699
remus , daca vrei intreaba=l shi tu cat vrea pe plansa de bord ( adica aparatele) pt 1500. ms mult.bafta
REMUS69209
scuze pt"ol lada"(mai greu cu scrisul asta)
madalin46093
Pt REMUS69209!
Iti multumesc pt intentie ,dar nu cred ca pot sa ajung pana la tine in oras.Nici nu mi-am platit rovinieta.Eu as dori aici ,in capitala daca se poate.
REMUS69209
Madalin nici nu ma gandeam sa vii tu dupa ea(ar costa mai mult benzina decat usa).De gasit gasesc eu, in mod sigur, o masina care vine in Bucuresti si as trimite-o.
Alex71699
Remus. poate nu uitzi sa intrebi shi de plansa de bord de 1500 tongue.gif te rog.Mersi mult.Bafta.
madalin46093
Am rezolvat-o cu tablaria.Mi-a spus tinichigiul ca trebuie sa schimb doar fatetele(de usi si o aripa stg fata).Tablaria s-a ridicat la 2 mil.
Multumesc celor care mi-ati dat un sfat si in special lui HORIA beer.gif CARE S-A IMPLICAT CEL MAI MULT.Multam Horica!Am luat tabla de la cel care se lauda ca are multa tabla.Am fost la el la garaj unde-si tine toate piesele.
Am aflat ca ca au pus politia pe cei de la Obor si nu-i mai lasa sa vanda.Deci cand o sa ajunge-ti pe acolo nu o sa-i mai vedeti cu piesele pe masini sau cu portbagajele deschise.Cica este cam nasoala treaba pt. ei si totodata si pt noi.
PS.-O intrebare pt voi toti!

Este mult 3.5 mil sa-mi schimbe aripa fata ,2 fete usi si sa indrepte un prag?
La vopsitorie imi cere 2mil. numai mana de lucru fara materiale.E mult? blink.gif
Alex71699
rusii sunt tot acolo.....biggrin.gif stai linistit numai putzin mai feritzi pe o stradutza pe acolo, asa ca stai linishtit.bafta.
gabriel cretu
mie unul nu mi se pare mult.........e destula munca la schimbat aripa la LADITA nu ca la altele care se prind in suruburi.....aici e de sudat,tata, plus ca trebuie sa o dea jos pe cealalta,de asemenea sudata.......si la prag e chestie naspa de tot....ar fi bine sa poti sta langa el cand o face sa nu-ti dea rasol,sau poate iti trimiti pe cineva de incredere........e destul de nasol ce ai de facut dar daca ai mesrias bun merge
Ce faci cu culoarea ca e destul de nasol..........daca vrei te trimit undeva sa-ti scoata nuanta dar iti spun ca te costa de te sparge.......sa nu crezi ca daca te gaseste in catalog (astia au o carte unde te gasesc chiar cu lada din 75 ) dar daca ti-o face ca in catalog se vede ca naiba ca aia e reteta de cand era noua,si e o MARE diferenta.........ai grija ca la diferenta de nuanta e tot spilul daca se vede sau nu ca a fost reparata........bafta :wave:
Horia49540
QUOTE(madalin46093)
Am luat tabla de la cel care se lauda ca are multa tabla


da - asta a fost primul lucru pe care mi l-a spus cand l-am cunoscut lol : eu cred ca asta isi luase tabla multa sa-si inveleasca casa, si probabil s-o fi mutat la bloc ha ha ha biggrin.gif

serios vorbind, si eu zic ca e un pret corect la reparatie, numai sa fie facuta cum trebuie, la prag intr-adevar tre' sa fii nu maistru, ci maestru sa iasa la linie, bine macar ca nu e stalpul afectat...
succes si sa te vedem la urmatoarea intalnire :wave:
Horia49540
aaa, vezi dup-aia (dupa vreo trei luni asa, sa se intareasca bine vopseaua, sa pui in prag unsoare anticoroziva, ca de-acum se va fi pus focul pe tabla...cel mai bine e sa pui minium de plumb fiert in ulei de in, astupi inainte gaurile descurgere din praguri (vezi sa nu ti le astupe tinichigiul), mergi asa o saptamana doua si apui destupi gaurile sa se scurga ce nu s-a intarit
cam 0,75 l - 1 litru la pragul interior si 1 litru la cel exterior
succes :wave:
REMUS69209
pt Alex,am fost azi la nenea ala cu dezmembrari de Lada si mi-a zis sa-l sun peste 3-4 zile ca nu stie ce pret sa-mi spuna pt ca e prima masina Lada pe care o dezmembreaza.Cum aflu o sa te anunt-salutare!
Alex71699
ms mult Remus, ashtept vesti de la tine.Bafta
Dragos56563
Bravo Madaline ! Te asteptam la intilnire. Bafta !
Horia49540
salutare Madamin!
ce vesti mai ai? cum merge treaba?
speram ca merge ca pe roate (montate pe arcuri si amortizoare fine biggrin.gif )
succes :wave:
madalin46093
Treaba merge mai mult pe butuci ,decat pe roti.Sunt in stand-by din lipsa surselor finaciare.Nu imi este foarte usor sa scot 8-9 mil asa repede.Iar cand ma gandesc ca trebuie sa pun sudura pe ea :evil: imi vine :puke:
Dar pana la urma trebuie sa o fac.Va anunt dupa ce primesc lichidarea sa vedem daca ramane ceva si pt. Rusoaica.
Horia49540
da...fir-ar sa fie...
sa nu-ti fie chiar asa frica de sudura, ca dacae facuta ca lumea tine destul timp...
a, si scuze ca ti-am gresit numele, iar am scris repede si am batut m in loc de l :wave:
marius69656
Madalin tu nu lucrezi la HGR ?
madalin46093
YEP.La HGR.Cunosti pe cineva acolo?
REMUS69209
Salutare!Pt Alex';Azi am fost la nenea cu dezmembrarile si mi-a cerut 800000 lei pe aparatele de bord de la 1500(mi-a zis ca merg perfect)Acelasi pret l-a cerut si pe usa fata stanga(complet echipata)dar am inteles ca Madalin a rezolvat problema.Daca vrei le iau si le trimit cumva la Buc.sau le aduc la urmatoarea intilnire.Bafta si... mai vorbim.
madalin46093
PT REMUS
Ma intereseaza usa.Da-mi un mail pe adresa florentin_28@yahoo com cu nr tau de mobil(daca usa arata bine fara rugina chiar vreau sa o cumpar si asta acum pana nu ma apuc de masina).Te rog sa-mi RASPUNZI cati poti de repede.
REMUS69209
Madalin,nu pot sa te sun pt ca in MP apare nr de tel.incomplet.Am vorbit cu nenea ala si maine dimineata ma duc sa vad usa.Daca poti da-mi un mesaj pe telefon sau pe mail cu nr tau de telefon.Atept un raspuns!
madalin46093
Ti-am trimis un e-mail. biggrin.gif
madalin46093
Multam Remus pt ajutorul dat .De abia astept sa vina "Pachetul",si in plus nici nu ma gandeam ca "ma scoti" si cu ornamentul de deasupra roti.
Esti tare, un adevarat prieten.Pacat ca nu stai in Bucuresti! :wave:

TE SALUT si de-abia astept sa ne intalnim la urmatoarea ADUNARE GENERALA!
marius69656
QUOTE(madalin46093)
YEP.La HGR.Cunosti pe cineva acolo?


Pai se pare ca lucram amandoi in acelasi loc . Cred ca ma cunosti , asta in cazul in care il stii pe Marius soferul de pe supernova .
madalin46093
Din pacate nu-l stiu pe soferul de pe Supernova si nici pe tine.Cel putin dupa nume.
marius69656
Pai soferul de pe supernova e totuna cu mine , iar eu lucrez la Logistica .
madalin46093
Pai atunci treci pe la metrologie sa te salut ca nu te cunosc.Acum s-au angajat o gramada de persoane nu mai stiu pe nimeni. :wave:
marius69656
Ok .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.