Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AM CUMPARAT UN OPEL VECTRA C IN DECEMBRIE 2005 SI A LUAT FOC
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
razvan70154
In decembrie 2005 am luat de la reprezentanta OPEL un Opel Vectra C varianta Design pret 15800 euro CIP cu ABS , ESP, BICLIMATRONIC etc, pe data de 03.03.2006 dupa ce am mers in acea zi in jur de 10 km am parcat pe dreapta am oprit motorul dar cheia am lasat-o in contact pentru a putea asculta muzica. In cinci minute dupa ce am oprit motorul aceasta a luat foc distrugundu-se partea din fata in totalitate pina la venirea pompierilor.
Explicatia celor de la OPEL a fost ca ,asina auat foc pentru ca am suprasolicitat motorul ca am patinat in acea zi in zapada si de aceea ventilatorul de racire s-a supraincalzit si a luat foc.
E posibil asa ceva la o masina de 3500 km?
Florin56721
Am vazut masini, pur si simplu "omorate" de-atata patinat si nu au luat foc. Inseamna ca vara la temeparturile de 42 grade cand mergi in oras ar trebui sa ia foc in fiecare zi cate una. Eu am avut un BMW "rechin" unde ii pusesem pe direct ventilatorul (vara) si mergea tot timpul si n-am mai luat foc. Nici macar siguranta nu s-a ars. Cam slaba explicatia de la service.
Tu de fapt cam cat ai forjat-o, ca sa ne facem o parere?
VALI69784
Si cum ai rezolvat? Ti-a schimbat masina?
vma
Sper ca ti-au schimbat-o pentru ca nici nu e loc de discutii sa nu ti-o schimbe... Chiar daca ar fi sa o forjez.. unde scrie ca nu am voie sa o forjez... Sigurat a avut ceva hiba de a luat foc... Stiu ca l-a Volvo, nu stiu exact ce model, era problema asta ca se bloca ventilatorul si lua masina foc. Au chemat vre-o 40.000 de masini inapoi in service sa le repare.
Dragos45550
clar ii schimba masina...oricum mai mult ca sigur avea ea ceva defect din fabricatie...ca prea normal nu e smile.gif;
poti sa mergi cum vrei tu cu ea,teoretic masinile astea vin deja testate un nr de "tz" km in tot felul de conditii tocmai ca sa nu iti ia foc atunci cand tragi pe dreapta sau te plimbi linistit smile.gif
ia ganditi va cum ar fi fost daca omul nostru era printr o excursie sa zicem prin...paris ? smile.gif ce facea ? smile.gif si cine il despagubea ? smile.gif
opel romania sucks,oricum mai putin decat vw sau cine stie mai care(....nu fac antireclama doar ca la astea 2 am fost si din pacate pot sa imi spun parerea despre ele...ca de aia suntem intr o tara libera smile.gif ) dar unde e dreptul nostru....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.