Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Super oferte la VW Golf.....?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
George71855
Sunt incepator tanar si necunoscator. smile.gif
M-ar interesa un VW golf 4 second hand.Cautand pe net a gasit pe
http://eng.autoscout24.com destul de multe de vanzare iar unele dintre ele au preturi ciudat de mici mai ales la vanzatori private.Intre 2000 -3000euro chiar pt golf 4.
De ex am gasit
VOLKSWAGEN Golf 2.0 TDI DSG Comfortline de 2004 cu 3800Euro smile.gif)
Am dat email tipului si l-am intrebat daca are probleme mari masina.
Mi-a raspuns ca este din Milano si ca masina este perfecta stare,ca e ok cu actele,taxe platite,nu e pe leasing..si alte detalii.
As aprecia un sfat de la cineva care cunoaste problema cu site-urile astea.
Multumesc!
florin55503
am auzit si eu de cineva care a dat cam toti atatia bani pe un golf 4 dar din 2001 si destul de dotat. la inceput am crezut ca e o gluma proasta sau ca masina a fost luata in contul unei datorii si apoi a dat restul de bani. se pare ca atat a costat. si tot in talia.

dar 99.99% din cazuri sunt tepe. masini superalergate, sau furate sau distruse si puse pe picioare
Lapadus68886
sALUT!
Sunt posesorul unui golf IV din 2001 , euro 4 ,luat in august anul trecut .
la fel ca si tine am cautat pe net in germania si alte tari si am ramas uimit de unele ofreta vazute acolo. Aveam pe cineva in gemania, care sa ma ajuta si am dat niste telefoane. Asa ceva mai rar. La un numar era o Banca, la altul mi-a raspuns chiar un roman care nu avea habar de germana sau engleza, la altul un ciudat care zicea sa trimit banii in un cont si trimite masina pe camion sau ne intalnim undeva sa mi-o dea. Masini super genul Golf V sau OPel astra ultimul, Audi A4. Anunturile care afiseaza preturi dinastea sunt toate false si cred ca acopera altceva. am eu niste banuieli. Slabe seanse sa gasesti ceva serios la pretul asta. Eu pana la urma am renuntat si am luat una de aici, adusa de un amic care lucreaza in germania si cand vine acasa mai aduca cate o masina. avea cand am luat-o 96000km si sunt foarte multumit de ea. stiu ca nu este dat kilometrajul inapoi cum fac bisnitarii de la noi sau din germania.
Oricum, Iti doresc multa bafta in cautarea masinii si daca ai nevioe de un sfat, contacteaza-ma
robert
George stai linistit ca este 100% teapa.Te conving baietii sa trimiti banii prin western, nu toti, ci un avans de 500-1000E,sa nu bata la ochi.Pui banii si....anuntul va disparea.Totul ii costa 10E un anunt pe mobile sau autoscout24...bine nu?Vezi ca tepele se recunosc dupa preturile ridicole si faptul ca vanzatorul este intotdeauna privat, nu handler.Pozele masinilor sunt de multe ori copiate dupa alte site-uri iar masinile sunt foarte dotate, km fff putini, perfecte, iar preturile de nimic.Sunt multe exemple:
http://www.mobile.de/SIDRqDqg20MPBwFmjmu.J...1201883460&

http://www.mobile.de/SIDRqDqg20MPBwFmjmu.J...1202647548&
Andrei-231
Ciudat, tocami m-am uitat astazi pe mobile si am vazut anuntul cu golful la
5770, parea o oferta f. buna si nu m-am gandit ca poate fi vre-o smecherie. Dar in ziua de azi...cine mai stie...
Eduard RO
Saftul meu este sa nu mai cauti chiripiruri si super ocazii.Masinile care au preturi ridicol de mici in comparatie cu celelalte le au ale asa dintr-un motiv. :angel: Oricum e destul de greu sa gasesti masina de aici.Adica strange banii te duci in germania sau de une vrei sa ti-o aduci sati vreao 2 zile si te intorci cu masina.Una e pe internet si alta e la fata locului. bicycle.gif
robert
Si ce faci acolo?Cauti din parc in parc in toata Germania?Nu e chiar asa.Si internetul e o solutie.Rezervi 4-5 masini de aici si te duci sa le vezi.Treb sa fie un buna din ele. Daca stai sa cauti orbeste risti sa vii cu mana goala.Cine a fost acolo stie cum stau lucrurile de fapt, nu cum par de aici.
Mumu
De un lucru trebuie sa tii cont daca iti iei masina din Germania:si la ei masinile bune sunt scumpe.Succes!!!
George71855
Multam pentru sfaturi!
Dap...m-am convins cum e treaba cu ofertele astea.Am trimis ceva mailuri
la unele si spuneau sa trimit bani prin western.Am gasit si chiar pe mobile.de
averisment in legatura cu asta.Nu au nevoie decat de cateva detalii despre tine si poti ramane fara bani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.