Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masina sa-mi iau cu $2500?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
stefan2
Cine ma poate ajuta. Cu o suma de $2500 ce masina second hand este mai potrivita, un Dacia Nova din 1998-1999 sau una Break sau una straina mai veche?

Stefan
Alexandru5
Salut.
La 2500$ o masina straina nu poate fii decit un semicazan;asa ca eu dupa ce am schimbat vreo 8-10 masini si straine si romanesti te pot sfatui ca pe un prieten sa iti iei o nova GTi(nu altceva,exclus carburatie) daca vrei viteza,frine bunicele,consum nu prea mare,intretinere ieftina si nu prea mult spatiu;daca vrei spatiu si la fel,bunicica,poti sa iei un breack
Cosmin
Parerea mea este sa iti iei o masina second-hand straina pentru ca este mai durabila si mult mai bine facuta.Cumpara un catalog cu teste facute la dacia si ai sa vezi cu cate defecte iasa din fabrica.Drept sa iti spun eu mi-am luat un BMW 524 TD din 1987 la pretul de 1700$(ocazie) si merge excelent.Ti-as recomanda sa incereci si tu una inainte de a-ti cumpara o dacie.Stii cum se spune: Daca Ai Cap Ia-ti Alta (DACIA). Succes
bark35485
O dacie fara roti laugh.gif .Glumeam sa gasesc forduri la vreo 2500 $ din 1989


--------------Speed Rulz-------------
V l a d
se muta la versus
James Kilowatt
Parerea mea este ca problema cu masinile straine e celebra regula cu Euro3. Cine o poate dribla isi poate face rost de o masinuta a naibii de misto cu 2500€. Uite doua exemple.
Mazda 323 F Sport 47 usi 1.5L 16V benzina 1997 75.000km climatizare roti aliaj stare ireprosabila 2800€. La mine in cartier... insa e neinmatriculabila Control tehnic mai nou de 6 luni (e obligatoriu daca vinzi masina)
Hyundai Accent Pony 1998 71.000km 1.3L 12V benzina fara clima, stare perfecta 1400€. Tot la mine in cartier... si tot neinmatriculabila...
Gabriel38140
itzi iei o masina straina cu 2500$ , dar neinmatriculaBILA !!!
un vw golf 3, opel kadett, dupa 1994!!
Daniel38082
Potzi sa incerci shi o skoda felicia de prin 95-97 daca mai pui vreo 700$
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.