Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Circulatie provizorie
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Maff
Este adevarat ca daca ai adeverinta de circulatie provizorie (sau cum naibii se cheama) nu ai nevoie de rovigneta?Ca trebuie sa-mi iau miercuri masina si am de gand sa fac un drum pana la munte cu ea.Cineva mi-a zis ca atata timp cat ai adeverinta aia nu e nevoie de rovigneta.
boty
din cate stiu eu nu iti trebuie rovignieta pt autorizatie provizorie
S O R I N
Este vb de o masina noua,cu numere provizorii??? blink.gif

Daca este asa nu ai nevoie de rovigneta.Cand se inmatriculeaza masina

tre sa te duci cu talonu sa poti lua rovigneta.....
Andrei Suzuki
Sigur nu ai nevoie!Am vrut si eu sa iau pt COlt si mi-a zis don'soara de la benzinarie ca daca nr sunt rosii (deci masina e noua) nu e nevoie.
eddie
De ce intrebi Maff ? A venit,gata ? Symbolul l-ai maritat ?
Maff
Symbolul inca il tin pana iau masina miercuri.Si vreau sa fac o iesire cu Accentul.Am inteles ca daca ai numere rosii (autorizatie provizorie) nu-ti trebuie rovigneta, dar am vrut sa fiu sigur.
Skywalker
Cu numere rosii nu ai nevoie de "robineta" aia indiferent de masina noua sau veche.
Dragos45550
am un prieten care tocmai si a cumparat masina;si tot asa,urma sa plece din bucuresti;a intrat in petrom si a vrut sa isi cumpere vogneta;tot asa,avea masina inmatriculata provizoriu,abia luata;a insistat omul sa isi cumpere,aia au spus sa mearga linistit;a luat numele persoanei de la petrom care i a spus lucrul asta si gata... smile.gif
deci..da i bataie fara griji smile.gif
Maff
Heh, atunci o sa-i dau....Din pacate mai dureaza pana joi ridicarea masinii.Dar exact cand trebuie ca sa plec 2-3 zile la munte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.