Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ralanti!?!?!?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
nicolae70534
am o mare nelamurire.... daca ma poate ajuta cineva....
Pentru masina diin semnatura.... are cineva idee la cat tb sa stea acul de la turometru la ralanti?? la mine cu motorul cald sta la 1000!??! mi se pare f mult am intrebat cativa prieteni si ei mi-au spus k la ei sta la 850, maxim 900 char si 750!?!?!? consuma si f mult.... nu stiu ce sa ma fac....
lucian59987
salut

in legatura cu masina,nu se stie din ce an e,ca sa dam cite un raspuns,eu am o vectra b din 96,1,600/16v,am avut si eu aceleasi probleme statea mai tot timpul la cald la 1100/1300,pe liber,defectiunea era un senzor de relanti,l-am achizitionat nou si nu mai am probleme.acum sta la 850,poate acel motoras de relanti da semne de oboseala,iar cu consumul nu are cred cum sa fie din acel motoras,cred ca ar mai trebui injectoarele curatate,filtre schimbate,eu cu consumul nu ma pot plinge,caci pe oras papa cam 8,6/9,4,iar afara 5,5/6,7,depinde si dupa cum o fugaresc.oricum vezi cum faci sa mergi la un tester,eu acolo am mers si mi-a indicat acel motoras.

multa bafta
Marius61768
Si mie mi se pare mult la 1000 rotatii la relanti.La mine Astra 2001, motorina 1700, sta undeva la 750 - 800 rotatii si consumul in Bucuresti este in jur de 5,5%.
nicolae70534
multumesc pt raspunsuri
Daniel66257
sal
daca nu ma insel, este exact la fel ca cel de daewoo (cielo espero) si care costa 140RON. Dar trebuie comparat cel mai bine, merita facut efortu, cel Opel e cam de vreo 3-4 ori mai scump
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.