Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan pe motorina sau Cielo GPL?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Carmen51278
Dati-mi inca un sfat smile.gif...Intre un Logan pe motorina si un Cielo GPL ce sa sa aleg? ma intereseaza o masina fiabila sub aspectul costuri ( connsum, piese, revizii..etc) blink.gif

Multumesc
James Kilowatt
Posteaza la "Versus"
Subiectul a mai fost tangential atins si aici... poti arunca o privire
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...asc&start=0
stefan44002
Fara multe comentarii -Logan Dci Ambtion daca poti.
Cielo este la sfarsit de cariera, iar masinile facute in ultimii 2 ani nu mai sunt ce au fost : fiabile si bine lucrate.
Logan are dotari de siguranta( airbag, ABS) pe care Cielo nu le are.
Cristina59672
QUOTE(stefan44002)
Fara multe comentarii -Logan Dci Ambtion daca poti.
Cielo este la sfarsit de cariera, iar masinile facute in ultimii 2 ani nu mai sunt ce au fost : fiabile si bine lucrate.
Logan are dotari de siguranta( airbag, ABS) pe care Cielo nu le are.



Cielo NEXIA le are..ABS airbag...dar din pacate sunt "afara"si f rare sunt cele de la noi...
Si eu votez pt Logan diesel.....dar piesele stiu eu sunt foarte scumpe....iar second la fel...de ex un proiector nou de logan l-am gasit la 1mil iar second mi-a cerut 800mii
Felix60549
Consider ca a avea Airbag este o imbunatatire de care iti doresc sa nu ai parte, iar in ceea ce priveste ABS, nu numai Nexia au. Sunt loturi de Cielo coreene care au ABS. In ceea ce priveste intretinerea personal am optat pt. un Cielo, datorita designului, consumabilelor, fiabilitate si multe alte criterii care pentru altii poate nu sunt relevante.
James Kilowatt
In plus, un consum de 7%GPL e imbatabil la economie.
stefan44002
QUOTE(Felix60549)
Consider ca a avea Airbag este o imbunatatire de care iti doresc sa nu ai parte, iar in ceea ce priveste ABS, nu numai Nexia au. Sunt loturi de Cielo coreene care au ABS. In ceea ce priveste intretinerea personal am optat pt. un Cielo, datorita designului, consumabilelor, fiabilitate si multe alte criterii care pentru altii poate nu sunt relevante.

Cred ca airbagul e o "imbunatatire" pe care e bine sa o ai . Nimeni nu doreste sa aiba parte sa fie folosita.
N-am auzit de Cielo cu ABS, de Nexia, da.Posibil sa fie cateva, SH 1997-1998.
Poate Carmen vrea o masina noua.
Da , gpl-ul e mai ieftin - consider ca merita daca alergi masina, dar pierzi avantajul portbagajului mare.[/u][/b]
James Kilowatt
Asa e, insa portbagajul il folosesti mult mai rar decat GPL-ul. Economia la combustibil mi se pare mai importanta decat un portbagaj folosit de-adevaratelea de doua ori pe an.
Pe de alta parte, si loganul pe bezina se poate pune pe GPL (am inteles ca o instalatie secventiala e intre 800 si 1000E) si exista unii care scot consumuri tot in jur de 7. Asa ca poate topicul ar trebui sa devina
Cielo GPL vs Logan GPL vs Logan dCI.
Felix60549
Daca ar fi sa-mi iau masina noua si as dispune de atatia bani sigur mi-as lua un Subaru Impreza, dar asa....... nu stiu. Totusi intre un Cielo si un Logan mi-as cumpara tot un Cielo ca-mi place mai mult ca design.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.