Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Corolla Verso ??
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
cezar62399
Am zarit-o parcata si , cunoscand bine modelul hatchback , am fost tentat sa privesc masina asta de mai aproape....in primul rand imi pare mult mai lata decat corolla hatch , si chiar si ampatamentul pare mai mare ...e posibil ? , pe ce platforma e creata ?
la dimensiunile ei pur si simplu nu cred ca un motor de 1.4 si nici de 1.6 nu zic ca e util...de la 1,8vvti sau 2.o d4d minim ! parerea mea...voi ce stitzi ?
Mikidutzaa
Mie mi se pare urata sad.gif, dar daca ai multi copii ar putea fi utila.

Se pare ca nici nu are motor de 1.4. Cu 1.6 ajunge in 12.7 pana la suta ceea ce nu e ingrozitor (pentru o masina de familie care o conduci lejer, fara depasiri la limita - ca oricum nu poate caroseria).

Jeremy Clarkson o recomanda cu caldura pentru o familie (in detrimentul frantuzelor; zicea ca un Megane Scenic ar fi facut instant bucatele de copiii lui smile.gif ). Mai e o Mazda care a iesit si ea bine in Top Gear satisfaction
S O R I N
Am studiat o foarte mult in shoroomul toyota din Pitesti,si mi a placut

foarte mult...Daca aveam 2 copii si nevasta sigur imi luam o astfel de

masina.....Foarte misto,7 locuri daca vrei ,daca nu raman 5 ....nici pretul

nu mi s a parut mare....
DAN
Corolla Verso in primul rand e cea mai sigura din lume cu 35 de puncte din 36 posibile la euroNCAP.in al doilea rand e foarte stabila masina aia, iar cu motorul de 2.2 d-4d pe ea....... blush.gif beer.gif
cezar62399
Stie cineva pe ce platforma e facuta sa-mi lamureasca nedumeririle fatza de dimensiunile generoase observate ?
cezar62399
Stie cineva pe ce platforma e facuta sa-mi lamureasca nedumeririle fatza de dimensiunile generoase observate ?
AMP
Abia am venit pe forum,nu stiu daca mai este de actualitate subiectul asta,dar cum ma plimbam pe aici prin forum in cautare de subiect cu Corolla Verso...l-am gasit pe asta si am sa scriu din experienta mea de sofer de Corolla Verso,experienta de aproape 1 an,in noiembrie si aproape 15 000 km parcursi cu ea,din care jumatate facuti anul asta in Romania.
Deci...ce a scris DAN e adevaraciune....poate nu are un design super...mie una imi place foarte mult....Achizitionarea ei a fost facuta pe principiul sigurantei oferite in trafic,sa fie incapatoare(famelie numeroasa...suntem 5 persoane cu tot cu copii) si sa nu necesite reparatii pe perioada mare de timp... rolleyes.gif
Modelul nostru este Luna,benzina,1.8l VVTi,1794 cm3...129CP.Are 7 locuri.
Lungimea : 4360 , latimea: 1770 , inaltime: 1665...toate in cm.Culoare gri metalizat...
Suntem foarte multumiti de ea....nu ne-a lasat niciodata in drum...si anul asta am facut cu ea de 2 ori turul tarii,iar unul din trasee a fost Transfagarasanul...piece of cake!
Echiparea cea mai "mica" este la modelul Terra,cu motorul de 1.6...de acolo incepe ...
Dan52141
QUOTE(AMP @ Oct 15 2007, 12:02 PM) *
Abia am venit pe forum,nu stiu daca mai este de actualitate subiectul asta,dar cum ma plimbam pe aici prin forum in cautare de subiect cu Corolla Verso...l-am gasit pe asta si am sa scriu din experienta mea de sofer de Corolla Verso,experienta de aproape 1 an,in noiembrie si aproape 15 000 km parcursi cu ea,din care jumatate facuti anul asta in Romania.
Deci...ce a scris DAN e adevaraciune....poate nu are un design super...mie una imi place foarte mult....Achizitionarea ei a fost facuta pe principiul sigurantei oferite in trafic,sa fie incapatoare(famelie numeroasa...suntem 5 persoane cu tot cu copii) si sa nu necesite reparatii pe perioada mare de timp... rolleyes.gif
Modelul nostru este Luna,benzina,1.8l VVTi,1794 cm3...129CP.Are 7 locuri.
Lungimea : 4360 , latimea: 1770 , inaltime: 1665...toate in cm.Culoare gri metalizat...
Suntem foarte multumiti de ea....nu ne-a lasat niciodata in drum...si anul asta am facut cu ea de 2 ori turul tarii,iar unul din trasee a fost Transfagarasanul...piece of cake!
Echiparea cea mai "mica" este la modelul Terra,cu motorul de 1.6...de acolo incepe ...

In plimbarile mele din sudul spaniei, anul acesta, am constatat cu uimire ca exista foarte multe modele corolla verso pe sosele, cu mult mai multe decat modelul sedan sau hatch
AMP
Dan,se pare ca in partea de vest a Europei sunt intradevar mult mai multe Verso....Ca exemplu:in Timisoara exista doar doua Corolla Verso,una e cea de la reprezentanta Toyota,e pe motorina si este masina de drive test,iar cea de-a doua este masina noastra.
Cele mai multe Verso,in Romania,le-am intalnit in zona Sibiului....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.