Help - Search - Members - Calendar
Full Version: computeru de bord!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
aurel71133
M-ar fi interesat ce indica computeru de bord la ford..am intzeles ca la mondeo e cam rudimentar..ce inseamna asta??cei care au mondeo sau focus poate imi pot da detalii..
sorin63997
In afara de cele primare (temp, consum mediu, km ramasi de parcurs) ,nu are destule functii (consum instant, 2memorii pt consum mediu)...
Florin67056
Oare se poate activa? Tu de unde il setezi? Din cornul semnalizatorului?
sorin63997
Asa e el, mai prostanac! Nu cred sa aiba functii "secrete" sau alte chestii. Da, decat deloc, bun si asta...
Lorand106702
Am si eu Ford Mondeo 2.0 TDCI din 2003 dar nush daca are computer de bord.Din cate am vazut eu in carte arata consumul mediu si km ramasi de parcurs sub turometru in ecranul acela mic.dar nu stiu sigur cum e si unde e.ma puteti ajuta va rog?
Cezar88196
Daca iti arata consumul mediu si km ramsi de parcurs evident ca ai comp de bord. La semnalizare, se apasa in cap un buton si iti arata km de parcurs, consumul mediu, viteza medie si temp de afara. Dar iti pot spune ca nu prea sunt fidele informatiile - cel putin la consum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.