Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sunt pe cale sa cumpar un Ria rio ce ma sfatuiti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Kia
Aure71487
Am pus ochiul pe un kia Rio 1.5 diesel 110 CP nou si nu sunt hotarat pentru ca am vazut pe aici diverse pareri despre precedentul Rio.
Are cineva cumparat acest model?
Va rog sa va exprimati parerile .
simona63585
Si eu sunt pe cale sa-mi cumpar o masina si aceasta ar fi Noul Accent 1.6 full. In cautarile mele am ajuns si la Kia. Am constatat ca Rio este identic cu Accentul , la interior, dar am inclinat spre Accent pentru service, chiar daca pe aici se spune ca este foarte scump. Oricum il faci o data pe an, iar o masina noua chiar merita intretinerea... Despre service-urile Kia am auzit numai "de bine" , no comment.
Ciprian92033
Eu am o KIA Sephia II, an de fabricatie 2000. Mai am doar 5 km pana sa inplinesc rotunda suma de 100.000 km parcursi.
Locuiesc in Spania si am facut cu aceasta masina si un drum dus-intors in tara, cu o greutate considerabila in ea.
NICIODATA, de cand am cumparat-o nu am avut nici cea mai mica problema cu aceasta masina. Este adevarat ca zgomotul este putin prea mare, poate si consumul, dar am confort, randament si fiabilitate.
Si inca ceva. Sistemul de aer conditionat, in special incalzirea, este de nota 10. Va dau cuvantul meu ca atunci cand aceasta masina incepe sa "incalzeasca" habitaclul, te poti dezbraca la tricou, in conditii de temperatura exterioara de -10 grade.
Nu am numai cuvinte de lauda!!!!
adi45619
Sephia II si Shuma II sunt aceeasi masina de fapt. Au acelasi motor si greutate. Designul exterioir difera. Faza cu in calzirea asa e. In mijlocul iernii baga o caldura, de zici ca esti la tropice.smile.gif
Alexandru104290
Buna.


Se lanseaza in Romania noul model de la KIA- CEE'D.
Avantaje: este ansamblata la uzina din Zilnia (Slovacia), nu are taxe vamale si este atat de "europeana"incat din dotarea std.( BASE) are de toate (CD+Mp3+comenzi audio pe volan, 6 airbag, ABS+EBD, telesc. pe Gas, aer conditionat cu spatiu de refrigerare) la pret F. bun:
sub 10.000 E fara TVA.
Deasemenea, are motorizari DSL si benzina:
1.4 l benzina: 109 CP !!!

Garantia este capsuna de pe tort: 7 ANI !!! ( in 150.000 km)
in Europa, se vand cca 800 unitati/ zi !
Alexandru104290
In ceea ce priveste RIO, pot sa va spun ca are motorizari excelente ( 1.5 CRDI- 110 CP) este de departe o minunatie, de fapt cunosc multe persoane care au Rio DSL.
Eu mi-am luat RIO benzina ca nu prea fac km multi, dar am 97 CP la 1.4 L.
am 40.000 Km, in 20 luni, dar in afara de revizii, nu am pus nimic pe ea.
asa ca....recomand cu incredere acest model.
iordan100204
QUOTE(Aure71487)
Am pus ochiul pe un kia Rio 1.5 diesel 110 CP nou si nu sunt hotarat pentru ca am vazut pe aici diverse pareri despre precedentul Rio.
Are cineva cumparat acest model?
Va rog sa va exprimati parerile .


Salut ,
daca RIO Crdi va fi alegerea ta iti recomand sa o configurezi personal deoarece poti beneficia de anumite dotari care in echiparile standard
( basic, confort + sau dinamic ) nu exista .
Ma refer la airbaguri cortina si laterale , parbriz cu protectie la UV ,
sistem de iluminare pe timp de zi , piele pe volan si schimbator , ESP .
Sper sa faci o alegere inspirata si in cazul in care doresti un sfat de la un posesor de RIO Crdi nu ezita sa ma contactezi .
valentin_iordan pe mess sau pe email yahoo

Cu stima
Valentin Iordan
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.