Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Scut metalic motor-unde se poate face?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
M A R I A N
Am mare nevoie de un sfat.Unde se poate face un scut metalic pentru noua toyota yaris?La dealer mi s-a spus ca deocamdata nu se aduce ca accesoriu.M-am gandit ca s-ar putea face din tabla intr-un atelier.Cred ca nu e mare filosofie-o tabla cu cateva gauri.Sau e?
Arheopterix
Daca nu e original sau o copie fidela,nu te sfatuiesc!
Acum multi ani,mi-am montat pe o Cobra asa ceva,a afectat serios performantele masinii.Era mult mai putin stabila,si auzeam un suierat de vant groaznic.
Practic actionaca o aripa portanta (Motorul de 5 cilindrii fiind destul de mare).
Asa ca mai bine schimbi iarisul cu un Fusion sau Ignis,cu garda de sol mai mare.
malin34426
tabla de duraluminiu striata este cea mai buna. se gaseste de cumparat in coale de 2m. este extrem de rezistenta .
Cipi45667
si eu sunt interesat de a imi curata turbina preventiv. Nu astept sa apara simptome. Am 160k pe un 2.5 tdi passat
qua77ro
Desi nu vad legatura cu subiectul (parca se discuta despre scuturi blink.gif ), pt tot ce tine de turbine si de TDI in general - http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showuser=3905
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.