Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accident
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
petre 1
Ieri am avut accident,veneam din directia Baneasa spre Aviatorilor (ambasada Chinei) si un destept cu motoscuterul de la o firma de curierat(sunt imbracati in galben)s-a trezit sa plece de pe loc fara sa se asigure adica la vreo 15 m in fata mea,eu pun frana si reduc pana la cam 10 km/h si sunt izbit cu violenta din spate de un Nissan Almera de la Connex.Baitul cu suteru' bine inteles ca a taiat-o.Pagube eu :spoiler spate si armatura ,stop st spart,haion infundat o usoara durere de gat si cam atat.Pagube el :Masca fata varza ,capota facuta armonica,faruri ,si radiator plus ale chestii indoite .Faza naspa e ca am mers la polite unde am asteptat aproape 4 ore,iar acum incepe alergatul pentru reparatii blush.gif
marius60959
da...nasol!multa bafta!
nissanul ori era f aproape...ori venea tare.
e f grea circulatia in zona aceea mai ales la anumite ore cand e f aglomerat. lucrez pe-acolo...
Eduard RO
Imi pare aru pentru tine... :console:
Astia cu scuterele ma enerveaza la culme :minigun: Conduc de parca ar fi ei stapinii soselelor se baga ca idiotii nu se asigura si trebuie sa ai tu grija sa nu lovesti pe vreounul ca pe urma il platesti de bun. :argue: :bash:
Maff
Bine ca nu ai patit tu nimic.Cred ca ala cu Almera nici n-a fost atent.Probabil mergea prea repede si a franat in ultima clipa.
Vlad6
QUOTE(petre 1)
.Faza naspa e ca am mers la polite unde am asteptat aproape 4 ore,iar acum incepe alergatul pentru reparatii blush.gif

Ai scapat repde eu am stat 6 ore.
Imi pare rau pentru tine dar imi pare bine ca n-ai patit nimic si eu unu ma feresc mai tare de astia cu scuter decat de masini deoarece se presupune ca soferii sunt ceva mai bine pregatiti ( imbecilul care m-a lovit pe mine e exceptia care confirma regula)
Maff
Si eu ultima oara cand mi-a spart cineva oglinda am stat vreo 7 ore.
petre 1
cel cu Almera spune ca a vazut perfect toata faza dar pur si simplu nu a putut opri de unde rezulta ca el a venit cam tare.totusi impactul cred ca s-a produs cam la 30km/h (lui nu i-au sarit( airbagurile)care se presupune ca sar la peste 40 km/h.(cel putin asa am auzit eu).
petre 1
QUOTE(Maff)
Si eu ultima oara cand mi-a spart cineva oglinda am stat vreo 7 ore.


intradevar la politie erau multe persone care venisera pentru zgarieturi sau usoare lovituri facute prin locurile de parcare,cu ajutorul si nesimtirea celor ce au parcat langa ei.
Maff
Sore mea a avut accident ieri dimineata cand pleca spre spital, cand ea semnaliza stanga, si astepta sa treaca masinile de pe celalalt sens (ea stand pe linia de tramvai, vine unu cu un pejo 407 din spate trece pe linia de tramvai din sensul opus si incearca sa o depaseasca, dar in momentul in care ajunge in dreptul sora-mii trage de volan dreapta sa evite pe unu care venea din sensul regulamentar de mers.Si intra in masina lui sor-mea.A am uitat sa spun ca in tot timpul asta sor-mea nu s-a miscat.Omul ce o fi zis:"Am masina puternica, ma tine sa trec in viteza".In urma incidentului sor-mea isi schimba aripa stanga, bara fata, farul stanga fata si cred ca mai are cate ceva si pe dinauntru.Ala nici macar nu a oprit , s-a intors dupa vreo 5 minute, probabil s-a gandit ca i-a luat sor-mea numarul, dar ea fusese atat de socata ca nici nu a avut timp.
Radu69537
si eu cand am fost ultima oara pe la politie datorita unui accident am stat de pe la ora 19:00 pana pe la 2:00...groaznic...nu-i doresc nimanui sa treaca prin asa ceva...si, intr-adevar partea grea abia apoi incepe, cand trebuie umblat pe la asigurari...eu am avut noroc cu casco, ca daca ma bazam pe rca-ul omului cred ca si acum as fi avut masina in service....
Maff
Sor-mea are noroc ca au zis cei de la casco ca rezolva ei si dupa aia se descurca cu omul cu RCA.
Watcher
Nu te grabi sa te bucuri (s-ar putea sa ai motive si s-ar putea sa nu)
Allianz cel putin, daca faci asta, chiar daca isi recupereaza banii dela RCAul lu ala iti cresc si tie prima anul urmator, pentru ca 'ai avut incidente'. Asa ca interaba ca sa fii sigur !
boty
Din pacate mai pe la toate societatiile de sigurari :evil: daca iti repari masina pe casco (chiar daca isi recupereaza banii de pe rca) la anu o sa ai surpriza :argue: ca o sa-ti majoreze prima pt ca ai avut dauna.
Maff
Hmm, asta nu o stiam.Sa vorbesc cu sor-mea sa-i spun de chestia asta.Bai ce smecheri sunt.
Radu69537
mda...asta nici eu nu o stiam, dar nici sa astept dupa rca-ul omului nu imi permiteam asa ca sunt multumit ca s-a rezolvat in timp scurt...
petre 1
Am fost la asigurator la ARDAF si desi auzisem ca nu sunt prea "de treaba" cu mine au fost ok ,am completat un formular am facut poze la masina,doar cand am intrebat cu ce service colaboreaza a strambat un pic din nas dar pe urma a scos o hartie plina cu nume de service-uri,am fost si pe la ei am facut o programare si maine masina intra la reparat.Sunt corios acum de calitate.
Madalin72006
Nu e prea ortodox dar neatentia si tupeul se plateste.
Trebuia sa fii destept.
La fel si eu am fost lovit din spate si fiindca cel care m-a lovit m-a luat la misto spunandu-mi"nu ma intereseaza iti dau asigurarea platesc amenda si ma p... pe tine" l-am pus cu botul pe labe si a platit tot( spaga,stres kilometri etc) CUM???
Simplu am dat tel la salvare si a venit, am spus cum ai spus si tu ca m-a dat din impact cu capul de geamul lateral,ca ma doare capul si coloana la gat,ca mi-e rau ,ca-mi vine sa vomit etc....
Politia considera ca e vatamare corporala si ii ia permisul(gura bate curu....)scuze, si i-am spus ca daca vrea sa-mi retrag plangerea sa se p.... se pe mine si s-a dus repejor la service si in 4 zile (cu vre-o 3 mil) spaga mi-a grabit masina si si-a cerut si scuze si abia atunci mi-am retras plagerea de la politie
Neortodox dar eficient!!
Acum la vatamare corporala nu se mai prelungesc asa cu una cu doua dovezile mai ales cand esti vinovat!!
Nu i-am cerut nici un ban dar i-am aratat ce inseamna sa te p... pe cineva si sa vada cate drumuri se fac si spga se da sa-ti faci masina repede....
petre 1
Bravo ai fost foarte inspirat,la mine a fost altfel ,adica si-a recunoscut vina si am vorbit foarte civilizat ,cat despre masina ,personal nu ma intereseaza prea tare ca este masina de serv. blush.gif
petre 1
Maine ma duc sa iau masina din service.
AZAZEL
QUOTE(petre 1)
Ieri am avut accident,veneam din directia Baneasa spre Aviatorilor (ambasada Chinei) si un destept cu motoscuterul de la o firma de curierat(sunt imbracati in galben)s-a trezit sa plece de pe loc fara sa se asigure adica la vreo 15 m in fata mea,eu pun frana si reduc pana la cam 10 km/h si sunt izbit cu violenta din spate de un Nissan Almera de la Connex.Baitul cu suteru' bine inteles ca a taiat-o.Pagube eu :spoiler spate si armatura ,stop st spart,haion infundat o usoara durere de gat si cam atat.Pagube el :Masca fata varza ,capota facuta armonica,faruri ,si radiator plus ale chestii indoite .Faza naspa e ca am mers la polite unde am asteptat aproape 4 ore,iar acum incepe alergatul pentru reparatii blush.gif


era pe piatra cubica???

acolo am busit si eu masina acum 2 ani. un idiot s-a gandit in ultima clipa sa traverseze strada. pe trecere ce-i drept. si cel din fata mea a franat violent pt ca era un politai in mijlocul strazii. eu ascultam carcotasii la radio, si cand am vazut ce se intampla a fost prea tarziu. l-am busit pe ala in "fund". nervi , timp pierdut si...transport in comun.
petre 1
Da cam la 25 de metri de trecerea pentru pietoni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.