Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lumini de intilnire .
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
PLACINSCHI63491
Dintr-o data nu au mai vrut sa se aprinda luminile de intilnire, in rest pozitiile, farurile de ceata si faza lunga sunt OK .
Cind dau comutatorul pe lumini de intilnire, ramine aceiasi lumina ca si la pozitii .
Sa fie o problema de sigurante sau de becuri ?

Nu are nimeni o carte tehnica in limba romana in format PDF ????????????

Multumesc anticipat !!!
Andrei59324
Ce masina ai in primu' rand.???
Verifica sigurantele din tablou...sub volan stanga.Vezi ca p capacul de la tablou sunt simbolizate desenele cu corespondentele sigurantelor.Ar tb sa fie topate...si poziitii...si de intalnire si faza lunga.
PLACINSCHI63491
Ma tot chinui sa trec tipul masini in semnatura si nu stiu cum .
PLACINSCHI63491
Uite ca s-a rezolvat cu semnatura .
vma
Verifica sigurantele. Scoate una cate una si vezi daca nu e vreuna arsa. Sa nu le amesteci deoarece culorile conteaza. Daca ai cumva schema sigurantelor atunci poti sa o scoti numai pe aia una care te intereseaza. Nu stiu cum e la Corsa, s-ar putea sa ai o siguranta pt far dreapta si alata siguranta pt far stanga.
Apropos poti scrii si ca e Corsa in semnatura biggrin.gif
PLACINSCHI63491
Problema este ca nu ma descurc deloc cu schema din cartea tehnica pt ca este in limba germana .

Am incercat varianta cu scoaterea sigurantlelor una cite una ca sa vad care este arsa dar nu am asuns la nici-un rezultat .

Mi-ar trebui o carte tehnica in limba romana .

Are cineva ???????????????
Skywalker
Lasa sigurantele, schimba-ti releul de comutare.
PLACINSCHI63491
Si unde este localizat acest "releu de comutare " .

Multumesc !!!
Florin Ristei
Salut,

Aceeasi problema am avut-o si eu la Astra mea .... Deodata nu s-au mai aprins luminile de intalnire. Butonu de unde se aprindeau ... OK ... sigurante ok .... si erau ambele becuri arse. Verifica becurile. Se mai intampla si ambele deodata
PLACINSCHI63491
Salut si tie !

Sa zicem ca ma descurc sa le scot, dar cum imi dau seama ca sunt arse, cum le verific ?

Ce mi se pare ciudat, de ce sa se arda amindoua odata ?

Hai noroc !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.