Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina pt sotia
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
george
As vrea sa-i cumpar sotiei o masina de clasa mica care sa coste pana in 12000 cu tot cu TVA si unele optionale (AC, ABS, Airbag pt sofer si pasager) Ce masina mi-ati sugera?
xxxxxxxxxxxxx
n-ai ce face cu banii!!!!!!!!???????
iulian3
pt 12000... divorteazaaaaaaaaa!! pina nu e prea tirziu
Dan7
Daca este pt sotie poti cu succes sa incerci o masina de clasa mica cu 3 usi pt ca nu mai impariti aceeasi masina si decat inca 2 usi mai bine optionalele de care vorbeai. O masina de clasa peugeot 206, seat ibiza, VW polo/lupo poti sa incerci si chiar cred ca o sa ii placa. Lupo e chiar super pt o femeie mai ales fiind mic si relativ ieftin poti sa il iei cu un TDI de litraj mic pt ca presupun nu o sa pleci cu el in concediu ci cu o masina mai mare (a ta banui). Ideal VW polo/lupo sau seat ibiza la care sa le adaugi niste optiuni interesante. in nici un caz NU lua Peugeot 206 (eu am si mashina arata superb da o sa iti dea probleme si batai de cap o gramada), iar Skoda fabia e urata si comuna. Seat ibiza e 12 000 cu motor diesel in 3 usi cu de toate. Acuma depinde si de tine ce vrei de fapt. Daca vrei noua sunt niste solutii bune, daac vrei second hand oferta variaza dramatic si iti urez succes!
calin1
Pugeot 206 este cea mai buna alegere.
iulian3
Omule !!!! Face nevastata 12000$?????!!
A Go Go
Pentru cel cu 12000 de mardei si nu lei.
Cumpara o Toyota Corrola cu 4 usi ,4 cil injectati aer conditionat si radio cu cd veche de un an si cu 9000 de km la bord.
Noua te costa intre 15000 si 16000 mii si cu cutie automata asa ca draga ta sa nu mai puna piciorul pe ambreiaj.Este o chestie cunoscuta ca in masinile cu cutii de viteze automate ambreiajul are o viata mult mai lunga adica tot pina la 200000 de km.
Daca mai astepti si-ti pui diferenta o iei noua.
Va merge 200000 de km fara nici o problema
OMEGA
poti sa-i iei un clio simbol sau matiz.
toate au ac si toate vrajelile,bine mai putin matizu
dar un clio ar fi perfect
bogdan8
eu ce sa zic:)))?
iti recomand fiat punto
1200cm 60 cp consum 7.3 urban, 5 extra adeca combinat 5.7 si este doar 7444 € pret cip si cu tva ar cam fi 8858 €.
ce pot sa iti zic altceva decat ca ai 3 ani garantie fara limita de km si ca reviziile se fac din 20.000 km in 20.000 km.in momentul de fata o revizie simpla,normala, te costa cam 3 mil 3.5 mil.
aaaa
si inca ceva:daca te hotarasti sa iei unul iti dau nr meu de telefon adeca 0723 602 382 discutam si iti fac si o reducere de 3 %.(asa ca pt tine:))) )

[addsig]
link
Daca nevasta se pricepe cu volanu si nu va fi nevoie sa stai cu masina la tinichigiu si mecanic iti recomand punto ca are si optinuea City pe directie (se misca volanul si daca sufli in el) + altele, daca nu are mila de masina ia-i un clio Symbol diesel si nu ai treaba cu ea (eu am condus una de firma cca 30.000 si nu vrei sa stii cat de caineste - masina nu ocolea gropi la nici o viteza si vitezele se schimbau numai cand taia gazul- si nu avea nici o problema (pe care sa nu o fi avut de noua!!?!). Apropos, sa nu iti treaca prin cap sa iei Symbol pe benzina. Masina condusa urat imi lua si 17!!!. Pe un drum Bucuresti-Pitesti-Bucuresti (laviteza maxima ce-i drept) imi lua un plin.
O alta varianta foarte ieftina ar fi CItroen Saxo diesel de 1,5 care te duce in jur de 7.000 Cip, destul de accesorizata, dar trebuie sa te duci maine ca nu prea mai aduc fiind la capat de cariera. Se spune de masina asta ca ar fi extrem de economica si fiabila.

In rest, succese!
FLORIN2
Mai poti incerca Opel Corsa Diesel, Ford Ka este perfecta pt o muiere si poate ún Seat Toledo mai maricel dar daca vrea si piata si servici si ceva spatiu nu strica. Masini de ales ai multe, diferente minore cel mai mult la pret si forma. Tu decizi sau ea ce-i place si cati bani vrei sa bagi in ea. Oricum eu zic sa te orientezi la o masina Second-Hand de 2-3 ani pt ca la banii ashtia poti alege toate optionalele si masina visurilor ei si in plus vechimea e ca inexistenta.
Eu zic sa-i iei un Tico din 1998-2000 pina in 3000 Eur si cu banii ramasi sa-ti iei pentru tine o masina germana second-hand!!!
A Go Go
pentru George

Si daca totusi vrei sa economisesti banii buni incearca un Trabant din Germania sau poate un Wartburg. Nu se mai fac dar le iei cu 100 200 de dolari max 300.si cu vre-o 45000 de km la bord. Chiar si cite o lada facuta prin '92 cu kilometraj mic.
Cu banii ramasi o iei pe nevasta la un restaurant,la o excursie la Roma......sint sigur ca te va intimpina cu-n zimbet pe fata in fiecare dimineata
FLORIN2
buna poanta dar oricat de pasionat si nebun as fi(si vreau sa zic ca sunt) dupa masini de epoca unTrabant 601 sau un Wartburg 311 nu mi-as lua. Modele mai vechi dintre primele care fac o groaza de bani (Trabant) da, insa GEORGE vrea o masina pt sotia nu cred ca i-ar surade o GONDOLA in VENETIA
Paul1
I-ai o dacie berlina. Ii faci FULL casco si asta e..
Am o prietena care si-a luat Opel Corsa si e super multumita de el.
Dc esti hotarat sa-i iei, atunci...multa bafta !!!
krysty
Masina pt. sotia!!! Nefericitule, a pus talpa pe tine!!!!!!!!

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-21 16:07 ]
A Go Go
Pai cum a pus talpa pe al ????
Nu te gindesti ce"draguta" o sa fie cu el dupa ce-i cumpara ei masina ?smile.gifsmile.gifsmile.gif ...in pat ma refeream.... cel putin pentru citeva zile...dupa care va veni :" nu acum dragule ca sint cam obosita:)smile.gifsmile.gif"
valentino
Te dau banii afara din casa ?? Ia-i un Matiz Power ABS - are de toate: de la audio, aer conditionat, ABS, AirBag, servodirectie, inchidere centralizata, geamuri electrice... = 7.640 euroi - ce-i drept e mai scump decat un Cielo Standard, da' e masina mica si are "priza" la femei.
[addsig]
guerilla
Eu i-as cumpara o masina safe..ca as vrea sa se intoarca teafara acasa daca o avea vreun crash pe strada.
pana in 12.000 poti sa-ti iesi si megane daca iti doresti... dar cred ca cel mai bine o intrebi pe ea.
iei si tu un catalog auto si incepi sa ii arati doar paginile cu masinile pe care ti le poti permite. asa va fi mult mai fericita si tu la fel ca ai scapat de o dilema
Eu i-as cumpara o masina safe..ca as vrea sa se intoarca teafara acasa daca o avea vreun crash pe strada.
pana in 12.000 poti sa-ti iesi si megane daca iti doresti... dar cred ca cel mai bine o intrebi pe ea.
iei si tu un catalog auto si incepi sa ii arati doar paginile cu masinile pe care ti le poti permite. asa va fi mult mai fericita si tu la fel ca ai scapat de o dilema
guerilla
off topic: ce mama naibii e trecut mesajul meu la webmaster??? admine ce e cu eroarea asta??
valentino
Daca nevasta are "lipici" la accidende (scuze: evenimente rutiere) mai bine ii cumperi un Hummer sau un gipan...
[addsig]
krysty
sorine ai spus "draguta"??? de dragalasenia ei sa te bucuri TU cand o sa vina la tine sa se smiorcaie ca nu-i merge "aia", ca are nevoie de "aia" samd
guerilla
pai tu tizule i-ai cumparat dacie de vine sa se planga la tine?? )
krysty
ooo D"oamne... nici nu visezi!!!!!!!!!!!!!!!!
guerilla
ce masina ai luat sotiei man? ca eu sint mai greu de cap dupa atatea ore de munca )
FLORIN2
Cristian (cel mic) da-ne vestea cea mare....ce masina conduce sotia ta?? power sau elegance???
krysty
da` de ce esti asa curios? a?

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-05-27 10:09 ]
guerilla
pai o vrea si el pentru a lui consoarta
krysty
trotineta! ti-am rezolvat dilema florine
guerilla
buna solutie... siguranta ca are stabilitate in viraje pe cele 2 roti din spate... nu atrage privirile hotilor fiind de conceptie veche
krysty
crezi? are servofrana, servodirectie, abs, airbag-uri frontale si laterale, esp etc.
guerilla
bai da ce tricicleta e aia??? daca zici ca mai costa si cateva sute de mii de lei atunci zi de unde ai luat sa cumpar si eu una sotiei
krysty
da` cine a spus ca i-am luat-o eu?! si-a luat-o singura
guerilla
brava ei

vezi ce inseamna femeia la casa omului
George Serban
renault CLIO, diesel!
4x4
Peugeot 206 , e cea mai buna alegere .
clibin009
louis vuitton outlet online
nike running shoes
polo ralph lauren outlet
longchamp outlet
yeezy boost 350
blue jays jerseys
dr martens boots
skechers outlet
timberland outlet
nike air max 2019
ray ban sunglasses outlet
pandora jewelry
michael kors
braves jerseys
timberland boots
mont blanc pens
jordan shoes
kate spade outlet online
coach outlet store
jimmy choo outlet
swarovski crystal
timberland shoes
supra for sale
columbia outlet
indians jerseys
ralph lauren outlet online
michael kors outlet online
cheap air jordans
hermens
ugg boots
pandora sale clearance
nike outlet online
columbia shoes
yeezy shoes
louis vuitton factory outlet
adidas shoes
mariners jerseys
ray bans
diamondbacks jerseys
michael kors outlet
dansko shoes
tory burch outlet online
kate spade outlet online
coach factory outlet
ray ban glasses
timberland outlet
rolex replica watches
tiffany and co outlet
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren
kyrie 4
mlb jerseys wholesale
vans outlet store
ronaldo jerseys
nike huarache shoes
salomon outlet
adidas originals
ralph lauren uk
coach factorty outlet store
polo ralph lauren outlet
canada goose sale
michael kors handbags
air foamposite
cheap ray ban sunglasses
harden vol 1
twins jerseys
ugg canada
coach outlet store online
cheap jordan shoes
birkenstock sandals
puma outlet
retro 11
moncler
moncler sale
hermes bags
canada goose outlet
coach outlet store
new balance outlet store
louboutin outlet
coach factory outlet
astros jerseys
ysl outlet
pandora charms outlet
mbt
marlins jerseys
nike sneakers
yeezy boost 350
coach outlet online
kate spade outlet online
kate spade purses
coach outlet store online
philipp plein outlet
adidas yeezy boost 350
pandora charms
polo ralph lauren outlet
supreme clothing
ecco outlet
city royals jerseys
coach factory outlet
michael kors outlet store
clb20180725
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.